Na AUTOSTRADZIE zawalił się TUNEL! W środku zostało uwięzionych aż…

tunel

Do straszliwej tragedii doszło na autostradzie, gdzie zawalił się tunel będący w trakcie budowy!

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem czasu lokalnego, gdy z będącego w budowie tunelu zaczęła wydobywać się woda i błoto. W środku zostało uwięzionych aż 13 osób.

 

„Cztery osoby poniosły śmierć, a osiem zaginęło w wyniku zawalenia się budowanego tunelu na autostradzie w rejonie miasta Lincang w prowincji Junnan na południowym zachodzie Chin” – poinformowały lokalne władze.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Milionerzy: TAKIE pytanie naprawdę się pojawiło!

 

 

„Z rumowiska wyciągnięto pięć osób, ale tylko jedna z nich przeżyła i obecnie jest w szpitalu w stabilnym stanie. Akcję ratunkową skomplikował podmokły i niestabilny grunt. Do poszukiwania zaginionych włączono psy tropiące i specjalistyczny sprzęt. Na miejscu jest zespół medyczny” – podała agencja Associated.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Przyszła pomalować paznokcie. Na oczach klientów ćwiartowali tam…

 

 

Pomimo wysiłków władz na rzecz poprawy szkoleń i inspekcji w zakresie bezpieczeństwa w Chinach bardzo często dochodzi do wypadków przemysłowych. W październiku na południowym zachodzie kraju zawalił się również będący w budowie podziemny parking, w wyniku czego śmierć poniosło osiem osób.

 

Przez lata drogi w Chinach były kiepskie i niedofinansowane. Do  samego 1989 roku w Chinach udało się wybudować zaledwie 147 km autostrad, w kraju o powierzchni niemal 31 razy większej niż Polska.

Po kryzysie bankowym w Azji rząd zainwestował w sieć dróg ekspresowych, co miało przyspieszyć rozwój gospodarki. Obecnie Chińczycy mają już drugi co do wielkości po USA system autostrad na świecie- ponad 60 tys. km

 

Na 2020 r. wyznaczono cel uwzględniający sieć autostrad o łącznej długości 85 tys. km, co stanowi koszt ponad 290 mld dol.

 

 

 

Źródło:radiozetwiadomości;polityka/pixabay

Komentarze