Na tej diecie możesz schudnąć 7 kg w tydzień!

Proces odchudzania często bywa bardzo trudny i zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Najpierw pilnujesz diety, rezygnujesz z ulubionych potraw, żeby później spędzać godziny na siłowni w walce o wymarzoną sylwetkę. A co, jeśli powiemy Ci, że nie musisz się aż tak katować? Być może nie ma potrzeby wyłączania z jadłospisu swoich ulubionych potraw? Odpowiedzią na te wątpliwości jest dieta pięciu kęsów. Opracował ją dr Alwin Lewis. Jest to bowiem jedna z cudownych diet, na których efekty nie trzeba długo czekać. W najlepszym przypadku można tracić nawet siedem kilogramów tygodniowo! Sprawdź, skąd zaczerpnięto inspiracji do stworzenia diety pięciu kęsów i na czym ona polega.

Hasło „pięć kęsów” należy tu potraktować dosłownie. Chodzi o to, aby przy każdym posiłku zjadać tylko pięć kęsów. Przypomina to sposób odżywiania osób, które przeszły operację zmniejszenia żołądka. Rezultaty odchudzania są równie spektakularne. Ponadto rozwiązuje problem tęsknoty za ulubionymi przekąskami lub braku czasu na aktywność fizyczną. Wystarczy radykalnie zmniejszyć ilość wchłanianego pokarmu.

Zasada pięciu kęsów nie obejmuje śniadania, gdyż… zaleca się go w ogóle nie jeść. W pozostałych częściach dnia obowiązuje kilka zasad.

Można na przykład przez cały dzień spożywać dowolną ilość płynów , o ile nie zawierają kalorii.Podczas obiadu i kolacji możemy zjeść po pięć kęsów potrawy. Należy też wspomagać organizm witaminami. Ponadto nasze jedzenie powinno być bogate w białko. Taką dietę należy wprowadzać stopniowo, w przeciwnym razie możemy odczuć nieprzyjemne skutki zmiany odżywiania. 

Komentarze