Nagrodził ich prezes MPK! Dwaj motorniczy uratowali PŁONĄCEGO…

motorniczy

Dwaj motorniczy zostali nagrodzeni za bohaterski czyn. Ocalili człowieka przed śmiercią.

„Dwaj motorniczowie tramwajów uratowali bezdomnego od spalenia się w pobliżu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST). Za swoją postawę zostaną nagrodzeni przez prezesa zarządu poznańskiego MPK” – poinformowało w poniedziałek biuro prasowe spółki.

 

Do zdarzenia doszło w piątek 1 listopada około godziny 6.00. Pan Darek, który kierował tramwajem nr 15, jechał w kierunku os. Sobieskiego. Na trasie PST przed przystankiem „Kurpińskiego” motorniczy zauważył płomienie.

 

Pierwsza moja myśl była taka, że ktoś rozpalił ognisko z okazji Halloween. Pracuję w firmie ponad 30 lat i wiele widziałem, więc to mnie nawet bardzo nie zdziwiło, ale postanowiłem tego nie zbagatelizować. Zatrzymałem tramwaj na światłach awaryjnych, chwyciłem za gaśnicę i podbiegłem do ognia. Przeraziłem się na widok płonącego człowieka” – relacjonuje pan Darek.

 

ZOBACZ TEŻ:ZWIERZĘ spadło z NIEBA na podwórko! Badanie DNA wykazało, że jest to…

 

Jak się okazało, ofiarą był bezdomny człowiek. Mężczyzna rozpalił pod wiaduktem ognisko, żeby się ogrzać. Wtedy płomienie niemal natychmiast przeniosły się na jego ubranie. Motorniczy strumieniami piany z gaśnicy zaczął gasić ofiarę.

Po kilku minutach na miejsce podjechał drugi tramwaj, a jego motorniczy także bez zastanowienia wyjął gaśnicę i podbiegł, aby wpomóc kolegę.

„Fakt, że ten człowiek żyje, to zasługa Darka, ja go tylko wsparłem” – powiedział drugi motorniczy, pan Bartosz pracuje w MPK od 4 miesięcy. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, powiedzieli, że to były ostatnie momenty, żeby uratować tego człowieka.

 

„Decyzją prezesa zarządu poznańskiego MPK każdemu z motorniczych została przyznana nagroda” – poinformowało w poniedziałek biuro prasowe spółki.

 

 

Źródło:polsatnews/pixabay

Komentarze