NAJDROŻSZY pies świata! Cena jest kosmiczna!

Najdroższy pies świata! Kosztował więcej niż zarobisz przez całe życie. Nawet jeśli dobrze zarabiasz.

Pies kosztujący więcej niż kilkudziesięcioletnie zarobki człowieka? To możliwe. Tyle kosztował jeden pies w Chinach. Cena to przede wszystkim efekt legendy, jaką owiana jest ta rasa.

Psy kosztują zazwyczaj kilkaset złotych. Nieco więcej musimy wydać na psa rasowego z rodowodem. Wówczas są to kwoty rzędu kilku tysięcy złotych. Zdarza się, że cena dochodzi do wartości samochodu. Im pies ma lepszych rodziców tym droższy.To jednak nic przy cenie tego psa. W Chinach za jednego psa zapłacono astronomiczną sumę. Pewien biznesmen zapłacił za czworonoga aż dwa miliony dolarów.

Choć przedstawicieli rasy Mastif Tybetański nie jest zbyt wielu, to cena tego szczenięcia przyprawia o zawrót głowy. Chiński biznesmen zapłacił za swojego pupila równowartość 8 milionów złotych. Dlaczego tak dużo?

Największe porządanie wśród mastifów budzą te czerwone. W Państwie Środka rasa ta, jest niemal uznawana za świętą. Wszystko za sprawą legendy, która głosu, że w mastifie czerwonym mieszka dusza tybetańskiego mnicha. Ponadto aby stać się właścicielem takiego psa nie wystarczy zasobny portfel. Najistotniejszy jest status społeczny nabywcy oraz powszechny prestiż tej osoby.

Komentarze