Najlepszy piłkarz świata! Czy w finale plebiscytu FIFA znalazł się Lewy?

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ogłosiła dziś finałowe trójki zawodników, zawodniczek i trenerów, którzy rywalizują o prestiżowe trofeum. Czy w wśród najlepszych piłkarzy na świecie mogło zabraknąć Roberta Lewandowskiego?

FIFA ogłosiła w piątek listę finalistów nominowanych do prestiżowej nagrody The Best FIFA Football Awards 2020. Zostanie ona wręczona w czwartek podczas uroczystej gali w Zurychu.

W głosowaniu na najlepszego piłkarza, piłkarkę i trenerów biorą udział zarówno kapitanowie oraz selekcjonerzy reprezentacji narodowych należących do FIFA, jak też przedstawiciele mediów i kibice. Dotychczas plebiscyt, który po raz pierwszy zorganizowano w 2016 r dwukrotnie wygrał Cristiano Ronaldo (2016 i 2017), raz Luka Modrić (2018), a w zeszłym roku Lionel Messi. Tym razem w wielkim finale o cenne trofeum ponownie rywalizują Ronaldo i Messi, ale polscy kibice mają nadzieję, że pogodzi ich Robert Lewandowski. On również zakwalifikował się do finałowej trójki najlepszych z najlepszych i nie wykluczone, że cenna piłkarska nagroda trafi właśnie do niego.

O miano najlepszego bramkarza na świecie walczą Alisson Becker z Liverpool FC, Jan Oblak z Atlético de Madrid, a także Manuel Neuer – klubowy kolega Lewandowskiego z FC Bayern München.

Niemiecki zespół w prestiżowym plebiscycie reprezentuje także trener Hans-Dieter Flick, z którym rywalizują Marcelo Bielsa – selekcjoner Leeds United FC oraz oraz Jürgen Klopp prowadzący drużynę Liverpool FC.

O tytuł The Best FIFA Football Awards 2020 walczą także panie.

Fot. PZPN

Komentarze