Nawet MORAWIECKI nie wierzy w 500+!

Od dłuższego czasu politycy Zjednoczonej Prawicy jeżdżą po kraju i promują Polski Ład. W czasie jednego z takich spotkań premier Polski odniósł się również do sztandarowego projektu ZP czyli 500+.

 

Program 500 plus był jedynie „próbą”, która nie spełniła oczekiwań „proludnościowych” rządu

 

To krótkie zdanie wywołało konsternacje w politykach rządzącej koalicji. Jeżeli sam premier krytykuje sztandarowy program PiS-u, to czy w przyszłości należy się spodziewać jego likwidacji? W kolejnych słowach Mateusz Morawiecki wymieniał jednak same jego zalety.

 

( …) Spełnił nasze oczekiwania społeczne, bo nie ma już tak wiele ubóstwa, nie ma już tak wiele kupowania w sklepach „na zeszyt”, na kredyt. (…) Dzisiaj trochę łatwiej jest związać koniec z końcem. Łatwiej jest dzisiaj planować życie w gminie, życie w powiecie, życie w gospodarstwie rolnym. I dlatego, szanowni państwo, zaplanowaliśmy też kolejne programy”

 

Możemy się zastanowić co dla premiera znaczy określenie „trochę łatwiej”. Każdy z nas robiąc zakupy czy opłacając rachnuki widzi galopujące ceny. Czy wtedy też myślimy, że jest „trochę łatwiej” jak kilka lat temu?

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna/ Super Express

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze