„NIE żyje polski gwiazdor DISCO-POLO”!

Nie żyje polski gwiazdor disco polo” – grzmią nagłówki udostępniane na Facebooku. 

Jak informują użytkownicy aplikacji Facebook gwiazdor miał zginąć w wypadku samochodowym, do tego załączone jest zdjęcie doszczętnie rozbitego Volkswagena Passata CC i pracujących przy rzekomym wypadku strażaków.

„TRAGICZNY WYPADEK. Znany i lubiany artysta nie przeżył wypadku” – czytamy na Facebooku. Pod postami znajdują się nawet reakcje opłakujące artystę a także komentarze z wyrazami współczucia i kondolencjami dla rodziny. Chodzi o…

To FAKE NEWS! Zenon Martyniuk żyje i na szczęście nic mu się nie stało. Udostępniane zdjęcie przez anonimowe – nieprawdziwe profile założone na Facebooku wraz z linkiem bez podanej witryny (użyto tzw. „skracacza” linków) to nieprawdziwa informacja mająca wyłudzić kliknięcia celem pozyskania danych z Waszych komputerów. Sprawę należy zgłaszać Facebookowi. Póki co sam Martyniuk nie odniósł sie jeszcze do sprawy. 

CZYTAJ TEŻ: Pijane 17-latki kąpały się NAGO na Mazurach – NAGLE poczuły…

Wyborcza24 bezwzględnie przestrzega oraz podejmuje walkę z fake newsami, niektórymi wyłudzającymi dane lub bardziej „wyrafinowanymi” tworzonymi co jakiś czas pod pozorem profesjonalnego portalu np. na stronie oko.press, gdzie cel jest inny – manipulacja czytelnikiem .

Ostrzegamy – nigdy nie klikajcie w skrócone linki dołączone do postów z sensacyjną treścią – może się okazać, że fake News nie jest „żartem” (choć kto żartuje ze śmierci), ale kliknięcie instaluje na Waszym sprzęcie złośliwe oprogramowanie wykradające dane. Należy sprawdzać w jakie linki klikamy – najlepiej w rzetelne i sprawdzone jak WP. pl, Onet.pl , TVP.info czy TVN24.pl, a także wyborcza.pl wyborcza24.pl .

Komentarze