Niedzielski grzmi, że możemy mieć nawet 20 TYSIĘCY ZAKAŻEŃ DZIENNIE!!!

Na antenie TVP Info Minister Zdrowia Adam Niedzielski przestawił założenia scenariuszy rozwoju IV fali epidemii Sars-CoV-2. W najgorszym przypadku musimy liczyć się z zakażeniami na poziomie 20 – paru tysięcy. 

 

 

Czwarta fala się rozpędza, mamy prognozy takie, że na koniec października będziemy mieli około 5 tys. zakażeń Prognozujemy, że na koniec listopada ta dzienna liczba zakażeń będzie rzędu 7-, 12-, a nawet 15 tys. I to będzie mniej więcej szczyt fali. To powolne rozpędzanie się fali w porównaniu do tego, z czym mieliśmy do czynienia w zeszłym roku, to jest właśnie efekt szczepień – działa naturalna bariera – tłumaczył na antenie TVP Info Minister Zdrowia.

 

 

Mimo, że kolejna fala rozwija się dość powoli niż poprzednie to zakładane są scenariusze, że liczba hospitalizacji będzie rosła. W najbardziej mrocznych scenariuszach przyjęto liczbę pacjentów na poziomie 20 tysięcy, dla przypomnienia, w szczycie poprzedniej fali było to 35 tysięcy hospitalizacji.

 

 

Liczymy się z tym, że hospitalizacji będzie dużo, ale też jesteśmy przygotowani, bo mamy szpitale tymczasowe (…) W ostatnich dwóch tygodniach uruchomiliśmy dwa. W tej chwili podejmujemy decyzję, co do uruchomienia w Wielkopolsce szpitala tymczasowego. Pod tym względem mamy plany, w zależności od liczby infekcji i stopnia ich ciężkiego przebiegu – tłumaczył Adam Niedzielski.

 

 

W dniu dzisiejszym poinformowano o wykryciu 3236 przypadków zakażenia. Najwięcej odnotowano w województwach Lubelskim i Mazowieckim. Odpowiednio 773 i 568 przypadków.

 

 

 

Źródło: PAP / TVP Info / Forsal.pl

Zdjęcie: Pixabay

 

 

Komentarze