Niepokojące informacje przed meczem ze Szwecją! KLUCZOWY PIŁKARZ kontuzjowany!

Z Gdańska napływają niepokojące informacje o stanie zdrowia Jakuba Modera. Piłkarz doznał kontuzji. Nie wiadomo też czy w meczu ze Szwecją zagra Jan Bednarek.

Ważny mecz

Już w środę Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwecją na stadionie w Petersburgu. Ten mecz jest bardzo ważny dla losów Polski w turnieju Euro 2020. Jeśli wygramy to spotkanie to awansujemy do 1/8 finału Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Niestety z Gdańska, gdzie trenują polscy piłkarze napływają niepokojące informacje. Jakub Moder, który odegrał kluczową rolę w sobotnim meczu z Hiszpanią, jest kontuzjowany. Moder w Sevilli przeprowadził piękną akcję i jednym zwodem zgubił dwóch rywali. Po jego wyśmienitym zagraniu Robert Lewandowski mógł strzelić upragnionego gola.

Kontuzja kolana

Podczas treningu w Gdańsku Jakub Moder doznał urazu kolana. Aktualnie nie uczestniczy w treningach. Piłkarz niebawem ma przejść badanie rezonansem magnetycznym. Wkrótce więc okaże się, czy Jakub Moder będzie w stanie zagrać w meczu ze Szwecją. Zawodnik jednak nie wyobraża sobie, żeby w środę nie wyszedł na murawę w Petersburgu. Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, powiedział:

Piłkarz ma spuchnięte kolano, odczuwa ból i został w hotelu z fizjoterapeutą.

Moderowi wykonano już USG, które na szczęście nie wykazało żadnego urazu.

Facebook/Jakub Moder

Co z Janem Bednarkiem?

Nie wiadomo też jak potoczą się losy Jana Bednarka. Piłkarzowi odnowiła się kontuzja mięśnia pośladkowego. Bednarek nie wziął dziś udziału w treningu w Gdańsku. Poczynaniom swoich kolegów przyglądał się z boku. Podobnie jak Jakub Moder nie wyobraża sobie, by w środę nie zagrał w tak ważnym meczu dla Biało-Czerwonych. Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, powiedział:

To był mecz walki z Hiszpanią. U Jana Bednarka odnowił się uraz, przez który nie trenował w ostatnich tygodniach.

Czy Moder i Bednarek będą w stanie zagrać w środę ze Szwecją? Oby tak się stało. Życzy dużo zdrowia!

Facebook/Łączy nas piłka

Źródło: Wprost

Zdjęcia: Facebook/Łączy nas piłka

Facebook/Jakub Moder

Komentarze