NOWA DECYZJA ws. zabójcy 10-letniej Kristiny! „Patologia prawa”

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin wstrząsnęło Polską! Dziewczynkę brutalnie zamordował kochanek jej matki – 22-letni Jakub A. Jest nowa decyzja w jego sprawie.

Nowa decyzja ws. zabójcy 10-letniej Kristiny z Mrowin. 22-latek zabrał do samochodu a następnie wywiózł 6 km od Mrowin i tam, w lesie dokonał makabrycznego morderstwa zadając dziecku 32 rany kłute nożem. Ciało odnaleziono tego samego dnia w piątek. Dwa dni później mężczyznę zatrzymała policja. 

22-latek pękł i przyznał się do zarzucanego mu czynu, a także ze szczegółami i bez emocji opowiadał jak mordował dziecko i pozorował gwałt. Współwięzniowie chcą go zlinczować dlatego przebywa w prywatnej celi z ochroną. Teraz jednak zapadła nowa decyzja.

Na wniosek prokuratury w Świdnicy przyznano 22-latkowi adwokata z urzędu. Podjerzanego o brutalne morderstwo 10-latki będzie bronił mecenas Sebastian Kujacz. 

„To trochę patologia prawa” – mówi jeden z członków palestry. „Z jednej strony oczywiście oskarżonemu przysługuje prawo do obrony  i to jedna z najstarszych zasad prawa, z drugiej sam tej obrony dwukrotnie odmawiał.” – dodaje.

Dotychczas Jakub A. odmawiał korzystania z pomocy obrońcy – mówił prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

– Zaraz po zatrzymaniu Jakuba A. został z tej czynnościami sporządzony protokół. W tym protokole poucza się zatrzymanego, że o zatrzymaniu może zawiadomić inne osoby i ma prawo do kontaktu z adwokatem, jeżeli takiego kontaktu żąda – mówił rzecznik. 

Obrońcę, którego wyznaczono na wniosek prokuratury, wybrano z listy lokalnych adwokatów. Jest nim mecenas Sebastian Kujacz. Reprezentował on m.in. Kamila M. – mordercę dziewczyny – M. zabił wówczas swoją wybrankę nożem. Został skazany na 25 lat pozbawienia wolności.

Także rodzina Jakuba A. wyznaczyła oskarżonemu obrońcę z wyboru. Nie ujawniono jednak kto ma reprezentować 22-latka.

– W siódmym miesiącu twojego życia zaczęłam ci pisać pamiętnik, który planowałam ci dać na osiemnaste urodziny. Nie było mi to dane, twoje życie zakończyło się brutalnie na cztery dni przed twoimi dziesiątymi urodzinami – mówiła na  pogrzebie matka zamordowanej Kristiny.

Dziewczynkę pożegnano w sobotę. Na jaw wchodzą jednak coraz to nowsze fakty – Jakub A. napisał m.in. list do matki dziecka. 

CZYTAJ TEŻ: Zabójca 10-letniej Kristiny napisał LIST! TREŚĆ PRZERAŻA!

– Zawsze zaprzeczał, że coś do niej czuje. Tym uspokajał naszą czujność. Nasz syn wiedział, że jesteśmy temu kategorycznie przeciwni – mówiła w programie TVN „Uwaga” matka mężczyzny.

 

KomentarzeZobacz także

Wyszedł na JAW problem Schetyny!

Wyścig o zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych trwa! Tymczasem na jaw - zdaniem naszego rozmówcy - wychodzą problemy Grzegorza Schetyny. Partie prześcigają się w pomysłach...

Ciężki NOKAUT Szpilki! „Nie mógł WSTAĆ z ringu”

Artur Szpilka ciężko znokautowany! Dereck Chisora w drugiej rundzie na gali boksu w Londyńskiej arenie O2 ciężko znokautował Artura Szpilkę. Po tej porażce Szpilka może...

Godlewska znowu śpiewa! Posłuchajcie…

Siostry Godlewskie są już tak popularne za sprawą swoich kontrowersyjnych zachowań, że chętnie wystawiają się na kolejną falę krytyki związanej z wątpliwej jakości wykonaniem otworów....

Dawid Żukowski NIE ŻYJE! Wiemy dlaczego!

Dawid Żukowski nie żyje. Tragiczny finał poszukiwań. Wróżka Anastazja miała rację. Odnalezino zaginionego 5-letniego Dawida Żukowskiego. - Policjanci znaleźli ciało chłopca na trasie między Warszawą a...

ZADYMA na Marszu Równości! „Leje się krew” Wideo!

Marsz Równości w Białymstoku! Jest zadyma! Z jednej stront hasła propagujące tolerancję, otwartość, miłość i równość. Z drugiej patardy i zastępy funkcjonariuszy policji. Pierwszy zorganizowany...

Iran PRZEJĄŁ brytyjskie tankowce! „Wojna to kwestia…”

Iran kolejny raz zajmuje zachodni tankowiec.  „Stena Impero" - pływający pod brytyjską banderą statek został zajęty przez stronę irańską - informuje agencja Reuters. Zdaniem brytyjskich...