Nowa ZAKOPIANKA oddana do UŻYTKU! Zalecane są objazdy, bo…

Zakopianka

Nowa zakopianka została oddana do użytku w sobotę 28 września przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Nowy odcinek trasy jest pierwszym z trzech odcinków budowanej S7 na południe od Krakowa, od Lubnia do Rabki Zdroju. W niedzielę jednak na odcinku drogi ekspresowej zdążył się już utworzyć olbrzymi korek. Ponad 6 km trasy było zablokowanej.

 

„Korki powstały na jezdni w kierunku Krakowa, a także przy zjeździe z drogi S7 na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 28 W Skomielnej Białej. Policja zaleca objazd z Rabki Zdrój w kierunku Mszany Dolnej oraz Lubnia”–  poinformował dyżurny krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

 

ZOBACZ TEŻ:Jelenia Góra: Makabryczna śmierć 64-latka! Mężczyzna został rozszarpany przez cztery agresywne (…)!

 

Górski odcinek zakopianki jest drogą nowoczesną i komfortową. Z ponad 6-kilometrowego odcinka od Skomielnej Białej do Chabówki ok. 2,3 km,  zostało poprowadzone na wiaduktach. Powstało ich siedemnaście, w tym najdłuższy i najwyższy liczy 1 km długości oraz 50 m wysokości.

 

Fragment nowej zakopianki o powierzchni ok 16,7 km został podzielony na trzy odcinki realizacyjne, każdy z osobnym wykonawcą: Lubień – Naprawa, Naprawa – Skomielna Biała oraz Skomielna Biała – Rabka Zdrój.

 

ZOBACZ TEŻ:9 produktów spożywczych, które prowadzą do nowotworów!

 

Jeszcze w tym roku udostępniony będzie 7,6-kilometrowy odcinek Lubień – Naprawa z tymczasowym włączeniem do starej DK7, którą kierowcy będą omijać budowę tunelu. Odcinek drogi Naprawa – Skomielna Biała o długości ok. 3 km będzie dostępny w 2021 r.

 

Źródło:polskieradio24

Źródło zdjęcia:pixabay

Komentarze