NOWE samochody dla SOP! Naprawdę takie wybrali!

samochody

Już niedługo polskie VIP-y wsiądą do niezwykle ekskluzywnych, a zarazem reprezentacyjnych limuzyn, sedanów i SUV-ów BMW. To właśnie ten niemiecki producent wygrał przetarg na dostarczenie aut dla SOP. Konkurencyjny Volkswagen odpadł przez błędnie sformowany plik z ofertą, którego urzędnicy nie mogli otworzyć.

Do konkursu przystąpiło czterech dilerów samochodowych. Jednak to oferta BMW okazała się najkorzystniejsza. W pokonanym polu zostało dwóch dilerów Mercedesa i Volkswagen, który odpadł przez źle sformatowany plik, którego nie dało się otworzyć. Przetarg na limuzyny i SUV-y dla SOP (Służba Ochrony Państwa) został podzielony na kilka części. Pierwsza z nich dotyczyła długich, reprezentacyjnych limuzyn dla najważniejszych osób w państwie. Druga, trochę krótszych sedanów i ostatnia SUV-ów. 

ZOBACZ:Zaniepokoił ją dziwny zapach wydobywający się z silnika samochodu. Kiedy otworzyła maskę (…)!

 

 

Wymagania były dość wygórowane jednak trudno się temu dziwić, ponieważ pojazdy te będą wozić oficjeli i przedstawicieli rządu w tym premiera. Do SOP trafi więc osiem reprezentacyjnych limuzyn, które spełniają największe wymagania i zapewniają komfort podróżującym, dwa pięciomiejscowe sedany, a także dwa pięcioosobowe SUV-y. Wszystkie auta, których łączny koszt wyniósł prawie 5 milionów złotych zostaną dostarczone dla SOP w grudniu tego roku. Możliwe, że jeszcze w tym roku ruszą w pierwsze trasy.

 

ZOBACZ TAKŻE:Tadeusz Rydzyk już dłużej nie mógł tego ukrywać! Ujawnił prawdę o samochodzie od bezdomnego!

 

 

źródła: moto.pl, foto pixabay.com

 

 

 

Komentarze