Noworodek pogrzebany żywcem. Dziewczynkę odnaleziono w…

dziewczynkę

W północnych Indiach odnaleziono dziewczynkę pochowaną żywcem w glinianym garnku. Dziecko było wcześniakiem. Po czterech miesiącach walki dziecko jest już w pełni zdrowe i czeka na nowy dom. 

To że dziewczynka żyje to prawdziwy cud. Dziecko odnaleziono w połowie października w Indiach. Znajdowało się w glinianym garnku, który przypadkiem zauważył mieszkaniec wioski. Mężczyzna oznajmił, że wykopał około 90-centymetrowy dół, kiedy jego łopata uderzyła w gliniany garnek. Pokrywa garnka pękła, a potem rozległ się płacz.

 

Mężczyzna wyciągnął garnek na powierzchnię, w środku znajdowało się dziecko. Noworodka najpierw zabrano do lokalnego szpitala. Dwa dni później dziecko zostało przeniesione do szpitala pediatrycznego dr Khanny, który jest lepiej wyposażone. Lekarze ustalili, że dziecko jest wcześniakiem. Prawdopodobnie przyszła na świat w 30 tygodniu ciąży. Była w bardzo złym stanie, miała siną i pomarszczoną skórę, sepsę, hipotermię i hipoglikemię. W październiku policja zaczęła szukać rodziców noworodka. Jak dotąd nie natrafiono na ich trop. Dziecko po czteromiesięcznej rekonwalescencji w końcu opuściło szpital. Ma się dobrze. Niedługo Trafi do kochającej rodziny zastępczej.

dziewczynkę
źródło: telegraph.co.uk, twitter Kanwardeep singh, fot. usnplash

Komentarze