Nowy dokument o rodzinie królewskiej. Książę Harry w końcu dopiecze ojcu?

Nowy dokument o brytyjskiej rodzinie królewskiej odsłania prawdę na temat relacji króla Karola III z jego wnukami. Oskarżony przez młodszego syna o nieprzystępność, król postanowił stanąć w obronie swojego wizerunku w świetle tej kontrowersji. Film, emitowany przez BBC, zawiera wywiady z trójką wnucząt Karola, potwierdzające lub kwestionujące wcześniejsze zarzuty.

Brytyjska rodzina królewska od lat była uważana za wzór do naśladowania pod względem silnych więzi rodzinnych, przestrzegania tradycji i wartości, a także zaangażowania w działalność charytatywną. Jednak ostatnie lata przyniosły kilka kryzysów wizerunkowych, związanych głównie z postawą księcia Harry’ego, który stał się „czarną owcą” wśród royalsów.

Ostatnia kontrowersja dotyczyła relacji króla Karola III z wnukami. Książę Harry w swojej kontrowersyjnej autobiografii „Ten drugi” opisał chłodne relacje pomiędzy królem a najmłodszymi członkami rodziny królewskiej. Wspomniał o surowych zasadach, które obowiązywały w ich kontakcie, zakazując nawet uścisków i całusów w miejscach publicznych.

W odpowiedzi na te zarzuty, król Karol III zdecydował się wykorzystać film dokumentalny emitowany przez BBC, aby publicznie ukazać swoje relacje z wnukami. W jednym z fragmentów filmu widać, jak król serdecznie witający się z dziećmi Williama i Kate, okazuje im czułość w postaci pocałunków. To wydarzenie jest zgodne z zasadami etykiety królewskiej, zakazującej publicznego wyrażania uczuć.

Film, prezentujący losy Karola od momentu koronacji, zdaniem obserwatorów, zmiękczają kontrowersyjne wypowiedzi księcia Harry’ego. Widzowie podkreślają, że zobaczenie króla w roli serdecznego dziadka kontrastuje z obrazem surowego monarszego, jaki wyłaniał się z wcześniejszych opowieści księcia.

Premiera dokumentu odbyła się drugiego dnia Świąt. Wzbudziła duże zainteresowanie ze względu na niepublikowane wcześniej materiały z Pałacu Buckingham oraz ekskluzywne wywiady z członkami rodziny królewskiej i kluczowymi urzędnikami. Film rzuca nowe światło na kwestię relacji w rodzinie królewskiej. Jednocześnie stanowi ciekawą lekcję z historii najbardziej znanej monarchii na świecie.

Źródło: media

Marian Lichtman szczerze o chorobach Krawczyka. „Nie chciał współczucia”

Komentarze