NOWY podatek! Będziesz musiał zapłacić jeśli…

podatek

Od stycznia przyszłego roku będzie obowiązywał nowy podatek nazywany jako „Danina solidarnościowa”. Niestety Polacy nadal nie wiedzą jak trzeba go będzie rozliczać. Warto jednak mieć na uwadze, że nie dotyczy on wszystkich, a podział dochodu na dwoje małżonków w tym przypadku nie pomoże.

Nowy podatek, czyli Danina solidarnościowa będzie wynosił 4%, jednak do jego płacenia będą tylko zobowiązani najbogatsi Polacy. Mowa tu o osobach, które w ciągu roku są w stanie zarobić ponad milion złotych. Wpływy z wspomnianego podatku trafią w całości do Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Należy pamiętać, że będzie on obowiązywał od stycznia przyszłego roku. Jak dotąd osoby majętne nie ponosiły tego typu obciążeń. Pomagała im w tym osoba współmałżonka, która pozwalała na „podział” dochodów i tym samym ominięcie dodatkowych płatności.

 

 

Od przyszłego roku proceder ten zostanie ukrócony, ponieważ nowy podatek rządzi się swoimi zasadami, których nie da się ominąć. Ostatnimi laty wystarczyło, że najzamożniejsi Polacy dzieli swój dochód na dwie osoby. Prosty przykład, bogaty mąż zarabiał ponad milion złotych, przy rozliczaniu dzielił dochód na dwoje z żoną i dzięki temu unikał dodatkowej opłaty. Od 2020 roku  opłata nowego podatku będzie więc koniecznością, ponieważ podstawę opodatkowania będą stanowić zarówno dochody, z osobna żony, jak i męża.

 

ZOBACZ TAKŻE:TYLE zarobi Olga Tokarczuk! Fiskusowi będzie musiała oddać…

 

 

źródła: biznesinfo.pl, foto pixabay.com

 

 

Komentarze