Nowy SONDAŻ! OGROMNE zaskoczenie!

Kolejny sondaż wyborczy. Jest ogromne zaskoczenie.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, to PiS uzyskałby aż 46 proc. głosów. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska z wynikiem zaledwie 23 proc. Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15) mogłaby liczyć na 8 proc. poparcia. Ogromne zaskoczenie w związku z wynikiem Lewicy. Koalicja ugrupowań lewicowych zanotowała zaledwie 5 proc. poparcie. Oznacza to, że jest na granicy progu wyborczego – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

We wrześniu największym poparciem nadal cieszy się Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienie). Mimo to Zjednoczona Prawica zanotowała spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego badania.

Drugie miejsce zapewne nie cieszy Koalicji Obywatelskiej. Ugrupowanie z Platformą Obywatelską na czele cieszy się zaledwie 23 procentowym poparciem. To i tak wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu z zeszłym badaniem. Trzecią siłę na Wiejską wprowadziłaby Koalicja Polska. PSL wraz z Kukiz’15 mogłoby liczyć na poparcie na poziomie 8 proc. To wzrost o 2 punkty procentowe. Głos na Zjednoczoną Lewicę (SLD, Wiosna i Lewica Razem) – zadeklarowano zaledwie 5 proc. badanych. To ogromna różnica w porównaniu z innymi sondażami. Oznacza także czteropunktowy spadek w porównaniu do ostatniego badania.

Pozostale komitety wyborcze zgodnie z wynikiem sondażu nie przekroczyłyby progu wyborczego. Konfederacja Wolność i Niepodległość uzyskała 3 proc. poparcia. Frekwencja w wyborach wyniosłaby 72 proc.

 

Komentarze