TRAGICZNA wiadomość z ostatniej chwili! Ten MEGA gwiazdor NIE ŻYJE! Wszyscy Polacy go znali i kochali!

Świat obiegła tragiczna wiadomość! Mega gwiazdor muzyki rozrywkowej, słynny piosenkarz, który wielokrotnie bawił nas i wzruszał swoimi przebojami nie żyje! Jego rodzinny kraj w żałobie!

 

 

Karel Gott, legendarny czeski artysta zmarł wczoraj w wieku 80 lat. Od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą – białaczką. Chorował także na raka węzłów chłonnych.

O śmierci artysty poinformowała czeskie media rodzina piosenkarza. – Z najgłębszym żalem w sercu informuję, że mój ukochany mąż Karel Gott odszedł od nas we wtorek przed północą, po ciężkiej i długiej chorobie. Zmarł w domu, w spokojnym śnie, w gronie rodzinnym – poinformowała tamtejszą telewizję żona artysty, Ivana Gott.

Karel Gott był autorem ponad 100 albumów. W swojej karierze został 41 razy nagrodzony nagrodą Złotym Słowikiem. Śpiewał m.in. pop, arie operowe i operetkowe, pieśni ludowe, muzykę country. Szczególnie znane wszystkim jest jego wykonanie arii z „West Side Story”. W języku czeskim wykonał (oraz tłumaczył i zaadoptował do swojego repertuaru) wiele światowych przebojów.

Jeszcze za życia artysty, w 2006 roku, otwarto jego muzeum. Mieści się ono w Javenach pod Pragą, w dawnej willi piosenkarza.

 

Szacuje się, że sprzedał od 30 do 100 milionów płyt. Wiadomo, że w Czechach i na Słowacji sprzedano około 15 milionów, za co otrzymał diamentową płytę Supraphonu.  Jego najbardziej znane płyty zostały nagrane w języku niemieckim i czeskim, chociaż niektóre wykonał po angielsku, rosyjsku i włosku.

 

Karel Gott od lat również malował i wystawiał swoje obrazy.

 

Źródła: internet, Facebook, wikipedia.

Foto: Facebook

Komentarze