Jeden DETAL DŁONI zdradza, czy umrzesz na COVID-19! Masz go?

testosteron a covid-19

Zaskakujące doniesienia płyną z Wielkiej Brytanii. Tamtejsi naukowcy odkryli, że jedna cecha u mężczyzn chroni ich przez COVID-19. Jaka? Sprawdź koniecznie!

Zdaniem brytyjskich ekspertów panowie, którzy mają serdeczne palce u rąk dłuższe, są mniej narażeni na zgon z powodu zakażenia koronawirusem. Mają oni tak zwaną biologiczną przewagę nad tymi, których palce serdeczne są krótsze. Członkowie tej drugiej grupy wykazują wyższą śmiertelność – aż o ⅓.

Takie wnioski wysnuli badacze z Wielkiej Brytanii na podstawie analizy aż 200 tysięcy osób z 41 krajów na świecie.

Jak to możliwe? Okazuje się, że panowie z długimi serdecznymi palcami u rąk mają wysoki poziom testosteronu w organizmie. Ten hormon ma ogromne znaczenie w walce organizmu z koronawirusem. A mianowicie wytwarza on ACE2 – związek, który pomaga zwalczać COVID-19.

“Jego stężenie jest wystarczająco duże, aby walczyć z koronawirusem” – mówi jeden z naukowców.
Profesor John Manning z Uniwersytetu Swansea w Walii twierdzi, że panowie z dłuższymi palcami serdecznymi mają biologiczną przewagę nad tymi z krótszymi. Jeśli zarażą się koronawirusem, doświadczą łagodnych objawów.

Najwięcej panów z takimi palcami u dłoni mieszka w Austrii, Azji Wschodniej i Australii.

Co sądzicie o nowych wnioskach naukowców na temat koronawirusa? Zaskakujące odkrycie i związek długości palca z COVID-19, prawda? Znacie kogoś, kto wyróżnia się długimi palcami serdecznymi?

Zobacz też: Syn Gowina ZWYZYWAŁ PiS w #hot16challange2. Komentarz ojca ma 3 słowa

Źródło: abczdrowie.pl
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze