Oficjalnie: Książę Harry wypowiada wojnę…

Wedle oficjalnych informacji, które zostały potwierdzone przez Pałac Buckingham, jeden z członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej – Książę Harry wypowiedział wojnę lokalnym tabloidom. Chodzi m. in. o brukowce „The Sun” i „Daily Mirror”. Książę złożył pozew do Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii.

Pozew został złożony w imieniu księcia Sussex w Sądzie Najwyższym w związku z nielegalnym przechwytywaniem wiadomości z poczty głosowej – powiedziała w piątek rzeczniczka księcia Harry’ego.

Jak twierdzi Harry, tabloidy nielegalnie inwigilowały jego telefon i w ten sposób pozyskiwały informacje na temat jego rodziny. Zarządzający gazetami  „The Sun” i „Daily Mirror” zaprzeczyli, jakoby doszło do przedstawionych przez rzeczniczkę naruszeń.

35-letni książę Harry to syn księcia Karola i Diany, księżnej Walii. Prywatnie związany jest z aktorką Meghan Markle, z którą ma synka Archiego.

W swoim oświadczeniu książę Harry porównał sytuację swojej żony do sytuacji, z którą zmagała się jego matka – księżna Diana. Jak wiemy Diana na kilka miesięcy przed swoją śmiercią była śledzona przez paparazzich.

Moja żona stała się jedną z najnowszych ofiar brytyjskiej prasy brukowej, która prowadzi kampanie przeciwko ludziom bez zastanowienia się nad konsekwencjami. Widziałem, co się dzieje, gdy ktoś, kogo kocham, zostaje upokorzony do tego stopnia, że nie jest już traktowany ani postrzegany jako prawdziwa osoba. Straciłem matkę i teraz patrzę, jak moja żona pada ofiarą tych samych potężnych sił – napisał w swoim oświadczeniu książę Harry.

Źródło: Onet, TVN 24

Zobacz też:III Wojna Światowa rozpoczęta?! Polska będzie…

Zdjęcie: Youtube

Komentarze