III Wojna Światowa rozpoczęta?! Polska będzie…

III Wojna Światowa rozpoczęta?! Tureckie siły powietrzne zbombardowały syryjskie miasto! 

Tureckie siły powietrzne rozpoczęły nalot na Kurdów. Myśliwce F-16 zbombardowały miejscowość Ras al-Ajn. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan potwierdziła współpracę strony tureckiej z Syryjską Armią Narodową.

„Operacja Źródło Pokoju” rozpoczęła się już w poniedziałek. Turcja podkreśla, że działania służą eliminacji terrorystów z północnego obszaru Syrii. Aktualnie ta część kraju znajduje się pod pełną kontrolą oddziałów Kurdów. 

Kurdowie informują o ostrzelaniu obiektów cywilnych przez turecką armię. Myśliwce F-16 zaatakowały cele w miejscowości Ras al-Ajn. Operację przeprowadzono zaledwie kilkadziesiąt godzin od opuszczenia regionu przez wojska amerykańskie. Polska w tym konflikcie będzie…

Prezydent USA Donald zaznaczył, że”zniszczy turecką ekonomię”, jeżeli strona turecka posunie się w swych działaniach zbyt daleko.Szef tureckiego MSZ twierdzi, że operacja przebiega w zgodzie z prawem międzynarodowym.

Polska na razie w żaden sposób nie uczestniczy w konflikcie.

„Polska będzie stać z boku. Obyśmy się nie mieszali” – pisze jeden z internautów.

-Stany Zjednoczone nie popierają tego ataku i dały Turcji jasno do zrozumienia, że ta operacja to zły pomysł. (…) Turcja zobowiązała się do chronienia ludności cywilnej, chronienia mniejszości religijnych, włącznie z chrześcijanami, oraz że nie dopuści do kryzysu humanitarnego” – napisał Donald Trump.

Komentarze