Orlen będzie współpracował z PZPN! Są oficjalne informacje…

Po aferze związanej z meczem reprezentacji Polski w Kiszyniowie, Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) podjął decyzję o utworzeniu Rady Sponsorów i Partnerów w celu przeciwdziałania podobnym incydentom w przyszłości. Wprowadzenie tej nowej instytucji spowodowało zmianę stanowiska niektórych sponsorów, jednak kolejna duża firma, koncern ORLEN, potwierdziła swoją gotowość dalszej współpracy z PZPN.

Cała sytuacja rozpoczęła się od wyjazdu polskiej reprezentacji do Kiszyniowa, gdzie piłkarze ponieśli porażkę 2:3 z Mołdawią w meczu eliminacyjnym do EURO 2024. Podczas tego spotkania obecny był Mirosław Stasiak, którego w przeszłości skazano za korupcję w piłce nożnej. Po tym incydencie, PZPN wydał oświadczenie, informując, że Stasiaka zaprosił jeden ze sponsorów. To wywołało wiele kontrowersji i doprowadziło do zerwania umów sponsorskich przez niektóre firmy. Chociaż firma Inszury później przyznała się do zaproszenia Stasiaka, sytuacja nie została załagodzona.

W odpowiedzi na tę aferę, PZPN pod kierownictwem prezesa Cezarego Kuleszy zdecydował się powołać Radę Sponsorów i Partnerów PZPN. Celem tej rady będzie zapobieganie podobnym sytuacjom w przyszłości. Na takie rozwiązanie pozytywnie zareagowali prezes InPostu, Rafał Brzoska, oraz firma bukmacherska STS, które wyrazili gotowość współpracy.

Również koncern ORLEN, największy sponsor sportu w Polsce, podziękował zaproszenie do Rady Sponsorów i Partnerów PZPN. W oficjalnym oświadczeniu firma potwierdziła, że jest zainteresowana wszelkimi inicjatywami, które pomagają budować pozytywny wizerunek polskiego sportu. ORLEN rozpoczął współpracę z PZPN w styczniu tego roku i podpisał czteroletnią umowę.

Niestety, nie wszystkie firmy są gotowe wspierać PZPN w utworzeniu Rady Sponsorów. Firma Tarczyński ogłosiła, że nie będzie kontynuować współpracy z związkiem w obecnej formule. Prezes Jacek Tarczyński potwierdził tę decyzję w swoim oświadczeniu.

Afera wokół polskiego związku piłki nożnej nadal wywołuje emocje i wyzwania dla związanych z nim sponsorów. Powołanie Rady Sponsorów i Partnerów PZPN ma na celu zapobieganie podobnym incydentom w przyszłości i budowanie pozytywnego wizerunku polskiego sportu.

Zobacz także: Prezydent Sopotu wystartuje w wyborach do Sejmu!

Komentarze