Ostatnia prosta i TAKIE słowa! Kaczyński powiedział, że…

Ostatnia prosta przed wyborami! Kaczyński nie przebierał w słowach.

Jarosław Kaczyński przemawiał podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Chełmie. To już ostatnia prosta przed wyborami parlamentarnymi 2019. Prezes PiS w Chełmie przekonywał dlaczego warto głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Skomentował również słowa świeżo upieczonej noblistki Olgi Tokarczuk.

– Nie wierzcie, że utrzymają nasze programy. Oni tego nie chcą, a poza tym nie potrafią. Zabiorą 500 plus, zabiorą wyprawkę i 13. emeryturę – grzmiał prezes Jarosław Kaczyński.

– Jeżeli ktoś mówi, że mamy wybierać między demokracją a autorytaryzmem, to ja odpowiadam: gwarancją demokracji jest Prawo i Sprawiedliwość – mówił Jarosław Kaczyński. Było to najprawdopodobniej nawiązanie do słów Olgi Tokarczuk. Noblistka nawoływała aby w niedzielnych wyborach zagłosować „za demokracją”.

Po szefie PiS przemawiał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządy cytował słowa posłanki Koalicji Obywatelskiej. Ta stwierdziła, że nie ma różnicy między lewicą i prawicą dopóki jest Prawo i Sprawiedliwość.

– I ja się w dużej mierze zgadzam, bo my chcemy zmieniać Polskę dla wszystkich Polaków, również tych, którzy na nas nie głosują – mówił Mateusz Morawiecki.

Ponadto Morawiecki pokusił się o parafrazę słów Ronalda Reagana. Prosił wyborców a y przed pójściem do lokali wyborczych zadali sobie kilka plan. Mateusz Morawiecki wykorzystał także słowa byłego prezydenta USA Johna Kennedy’ego.

– Zwyciężymy, ale pod jednym warunkiem. Nie pytaj, co państwo może zrobić dla ciebie. Zapytaj, co Ty możesz zrobić dla Polski. Niech każdy z nas przekona jeszcze jedną, dwie osoby. Zadzwońmy, napiszmy SMS, WhatsUpp, internet, relacja – przkonywał premier.

Komentarze