Oszuści atakują na Allegro! Użytkownicy tracą pieniądze! Uważajcie na…

Po raz kolejny użytkownicy popularnego serwisu aukcyjnego Allegro padają ofiarą cyberprzestępstwa. Hakerzy wysyłają wiadomości o rzekomej niedopłacie podszywając się pod serwis. A wszystko po to by przejąć konta użytkowników!

 

Informację o oszustwie zamieściła firma CERT Polska. Jest to zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci . CERT Polska działa od 1996 roku, a od roku 1997 jest członkiem FIRST. W ramach tej organizacji współpracuje z podobnymi zespołami na całym świecie.

 

‼️ Uwaga ‼️ Ostrzegamy przed phishingiem kierowanym do użytkowników Allegro. W scenariuszu kampanii ofiara jest…

Gepostet von CERT Polska am Montag, 4. November 2019

 

Na załączonym obrazku widzimy, że w mailu pojawia się informacja o dopłacie na około 40 złotych. Tuż obok umieszczony jest link, który prowadzi na nieprawdziwą stronę logowania do Allegro. Jeśli użytkownik poda swoje hasło oraz login, hakerzy przejmą jego konto i po czym mają możliwość wykonywania transakcji.

 

Co należy zrobić po otrzymaniu takiej wiadomości? Przede wszystkim nie podawajcie swoich danych, a wiadomość usuńcie. Warto informację przekazać też swoim najbliższym.

 

Liczba ataków cyberprzestępców rośnie w Polsce z roku na rok. Niedawno przestępcy podszywali się pod popularną drogerię Rossmann, portal Otomoto.pl czy OlX. Dlatego tak ważne jest aby nie klikać w niezaufane linki, nie logować się na podejrzanych stronach i nie podawać tam swoich danych.

 

Bądźcie ostrożni!

 

 

źródło: facebook CERT Polska , pexels.com/allegro.pl 

Komentarze