Paliwa za chwilę zdrożeją. Nawet kilkanaście groszy na litrze

Paliwa-zdrożeją-przewidują-analitycy

Paliwa będą drożeć. Wszystkie – olej napędowy, benzyna, gaz LPG. W dniach 30 stycznia – 5 lutego kierowcy zostawią na stacjach więcej pieniędzy niż dotychczas. Tak wynika z najnowszych prognoz opublikowanych przez serwis e-petrol.

Jak przewidują analitycy e-petrol.pl, w pierwszym tygodniu lutego możliwe są podwyżki cen paliw. Będą odczuwalne, gdyż różnice sięgną nawet kilkunastu groszy na litrze. Zobacz co i o ile zdrożeje już za kilka dni.

Paliwa-zdrożeją-przewidują-analitycy
Paliwa za chwilę zdrożeją. Nawet kilkanaście groszy na litrze.
Fot. Facebook

Analitycy e-petrol.pl przewidują, że w pierwszym tygodniu lutego nastąpią podwyżki cen paliw. Ich zdaniem będą dla kierowców odczuwalne. Różnice sięgną nawet kilkunastu groszy na litrze.

Olej napędowy

Cena oleju napędowego, obecnie wycenianego na około 7,62 zł za litr, może osiągnąć pułap 7,64 – 7,79 zł za litr.

Benzyna 95

Prognoza dla benzyny 95 mieści się w granicach 6,60 – 6,74 zł. Dotychczasowa średnia to 6,59 zł za litr.

Benzyna 98

Też może podrożeć. Choć mniej. Dzisiaj cena benzyny 98 to 7,34 zł za litr. W przyszłym tygodniu ma być to 7,31 – 7,44 zł.

Gaz LPG

Jest i będzie wciąż najtańszym paliwem. Warto jednak mieć na uwadze, że stopniowo drożeje od początku roku. Nie inaczej będzie na początku lutego. Analitycy e-petrol przewidują ceny na poziomie 3,18 – 3,24 zł za litr w stosunku do dzisiejszych 3,20 zł.

Zobacz także:

https://wyborcza24.pl/ryanair-z-modlina-nie-poleci-i-bedzie-drozej-zobacz-od-kiedy/

Komentarze