Pasażerowie przeżyli horror na lotnisku! Silnik samolotu zaczął (…)!

pasażerowie

Prawdziwy horror przeżyli pasażerowie samolotu Airbus A380 należącego do koreańskich linii lotniczych Asiana Airlines. Chwilę przed startem maszyny lecącej z Seulu do Los Angeles doszło do pożaru silnika. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby potężna maszyna znajdowała się nad Oceanem Spokojnym!

Na szczęście pożar wybuch nim samolot znalazł się w powietrzu, podczas tankowania maszyny. Pasażerowie nie zdążyli również jeszcze wsiąść na jego pokład, dlatego nikomu nic się nie stało, jednak ogromny pożar widzieli zza szyby hali odlotów. W internecie pojawiły się nagrania pokazujące, jak obsługa lotniska i strażacy próbują ugasić trawiony przez płomienie silnik. Samolot miał wylecieć z lotniska Seul Incheon do Los Angeles. Awarii uległ lewy skrajny silnik Airbusa A380.

 

 

 

 

Koreańska Komisja zajmująca się badaniem wypadków lotniczych rozpoczęła śledztwo w sprawie pożaru silnika samolotu. Póki co nie znana jest przyczyna jego wybuchu. Wiadomo, że Airbus A380 należący do linii Asiana Airlines był stosunkowo nowym samolotem. Maszyna była użytkowana od 4 i pół roku. Nagranie z  koreańskiego lotniska trafiło do sieci. Widać na nim strażaków walczących z ogniem i obsługę lotniska, która krząta się wokół maszyny. Ostatecznie pasażerowie odlecieli do Los Angeles z ponad 3 godzinnym opóźnieniem, ale już nowym samolotem.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:20-letnia studentka wyrzucona z samolotu! Chwilę wcześniej (…)!

 

 

źródła: wprost.pl, foto pixabay.com, wideo youtube.com

 

 

 

 

Komentarze