Pfizer ma plan na nowe warianty koronawirusa! Rewelacyjne dane!

Firma Pfizer twierdzi, że jest w stanie wyprodukować zmodyfikowaną wersję szczepionki pod nowy wariant koronawirusa w ciągu 100 dni. Będzie to możliwe, o ile firma uzyska zgody regulatorów.

 

 

Producenci szczepionki, firmy Pfizer/BioNTech są przekonane, że trzecia dawka ich produktu może utrzymać odpowiednią ilość przeciwciał, by chronić przed wszystkimi wariantami koronawirusa w odpowiedni sposób.  Prowadzone są także badania nad lekiem, który mógłby być podawany na pierwszych etapach infekcji.

 

 

Badany przez nas lek doustny, tzw. inhibitor proteazy, został specjalnie zaprojektowany przez Pfizer pod kątem leczenia COVID-19. Inhibitory proteazy, jako klasa leków, były już w przeszłości skutecznie wykorzystywane w leczeniu infekcji wywołanych przez inne wirusy, które również wykorzystują enzymy proteazy wirusowej do replikacji. Inhibitory proteazy zostały zaprojektowane tak, aby powstrzymywać replikację wirusa, a w rezultacie powstrzymywać nasilanie się objawów i pomagać w powrocie do zdrowia. Inhibitor proteazy może pomóc zredukować objawy związane z COVID-19 oraz obniżyć ryzyko poważnych powikłań zdrowotnych u pacjentów. Co bardzo ważne, mógłby być przepisywany przy pierwszych objawach infekcji, bez konieczności hospitalizacji pacjenta. Dodam, że Pfizer posiada już doświadczenie w rozwoju leków przeciwwirusowych, w tym inhibitora proteazy wykorzystywanego w leczeniu wirusa HIV – komentuje  dla PAP prezes Zarządu Pfizer Polska Dorota Hryniewiecka-Firlej.

Firma Pfizer dostarczyła już 1,7 miliarda dawek szczepionki na koronawirusa do 140 państw na świecie. W planach jest wyprodukowanie jeszcze kilku miliardów dla całej populacji ziemi.

Źródło: Forsal.pl / PAP

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze