Pierwsze dziecko urodzone w kosmosie? Zdaniem naukowców, stanie się to już za… LAT!

kosmosie

Mimo iż na razie wydaje się to być jedynie absurdem, zdaniem naukowców takie porody…

Dzieci nie zawsze rodzą się w domu lub szpitalu. Czasami przychodzą na świat w samochodach, w restauracjach szybkiej obsługi i w skrajnych przypadkach – na poboczu drogi. Oczywiście, pomysł porodu w kosmosie jest na razie czymś nie do pomyślenia, ale naukowcy uważają, że w niedalekiej przyszłości takie porody rzeczywiście mogłyby mieć miejsce. Pierwszym krokiem byłoby wprowadzenie technologii zapłodnienia pozaustrojowego in vitro w atmosferze innej niż Ziemia.

kosmosie
Pixabay

Zanim jednak zostaną podjęte jakiekolwiek poważne kroki w celu zrealizowania tego planu, najpierw zostanie przeprowadzona seria badań i eksperymentów, Obejmuje to m.in. pełne i całkowite bezpieczeństwo matki i nienarodzonego dziecka. Naukowcy rozważają także możliwe problemy psychologiczne, które mogłyby się tutaj pojawić.

Ponieważ ta koncepcja znajduje się dopiero na początkowych etapach badań, głównym celem ekspertów jest analizowanie zachowania komórek w unikalnym środowisku, jakim jest przestrzeń kosmiczna.

W rzeczywistości uważa się, że ​​pierwsze dziecko może urodzić się w kosmosie w ciągu zaledwie 12 lat!

Doktor Egbert Edelbroek, założyciel i dyrektor generalny SpaceBorn United, powiedział, że jego firma projektuje już misje, w których kobiety w ciąży mogłyby rodzić na orbicie. Dodał, że będzie to zależeć od finansowania i rozwoju sektora turystyki kosmicznej.

Źródło: Metro.co.uk

Zdjęcia: Pixabay, Science ABC

Komentarze