PIERWSZY NA ŚWIECIE przypadek takiej CIĄŻY! Kobieta miała w sobie…

kobieta

Kate i Peter Hill z Australii zostali rodzicami dwóch dziewczynek, które jednak nie były bliźniaczkami, a urodziły się w tym samym czasie. Dziewczynki przyszły na świat w 2016 roku.

Do tej pory takie przypadki znane były tylko z książek, ponieważ superfetacja praktycznie nie zdarza się u ludzi. To pierwszy takie zapłodnienie w historii medycyny.

 

Kobieta cierpiała na zespół policystycznych jajników (PCOS), które uniemożliwiało jej zajście w ciążę. Wówczas Kate Hill podjęła się leczeniu niepłodności w specjalistycznej klinice.

Wtedy lekarze odkryli, że Kate została zapłodniona dwa razy w ciągu tygodnia! Przez co stała się wręcz podręcznikowym przykładem rzadkiego dotąd zjawiska o nazwie „superfetacja”.

Superfetacja to tzw. zapłodnienie dodatkowe, które występuje u niektórych kręgowców w momencie zapłodnienia komórek jajowych owulujących w następujących po sobie cyklach.

 

ZOBACZ TEŻ:TO naprawdę stało się w Poznańskim Zoo! Nikt nie mógł uwierzyć!

 

„Kobieta podczas owulacji zachodzi w ciążę, tworzy się zarodek. Następnie po kilku dniach, a nawet tydzień później znowu przechodzi owulację, w której ponownie dochodzi do zapłodnienia i tworzy się drugi embrion”.-tłumaczy doktor Sherry A. Ross, ginekolog-położnik.

Prawdopodobnie przypadek Kate Hill był spowodowany leczeniem hormonalnym, które mogło przyczynić się do nadmiernej produkcji komórek jajowych.

 

ZOBACZ TEŻ:Jakie zrobić paznokcie hybrydowe? Prezentujemy najlepsze trendy tej jesieni!

 

Źródło:megamamy/pixabay

Komentarze