PiS NIE stworzy rządu?! Wszystko przez…

Choć od ogłoszenia wybory wyników parlamentarnych minęło raptem kilka dni to między politykami prawicy doszło do małej sprzeczki o stanowiska w rządzie. Ma na to wpływ nieznaczna większość Prawa i Sprawiedliwości w parlamencie. Fakt ten postanowił wykorzystać Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski. Czy to oznacza, że PiS nie stworzy samodzielnego rządu?

Polityk domaga się dla swojego ugrupowania drugiego ministerstwa! Jak się jednak okazuje to nie wszystko. PiS zdaje sobie sprawę, że bez większości głosów, nie będzie mógł przeforsować wszystkich ustaw i utworzyć samodzielnego rządu. Dlatego politycy mniejszych formacji wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy  tj. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, czy Porozumienie Jarosława Gowina będą chcieli ugrać coś dla siebie. Chodzi nie tylko o same polityczne wpływy w rządzie, ale również ministerialne teki.

ZOBACZ:ZWROT ws. filmu „Polityka” Vegi. Gazeta Wyborcza : „Misiewicz ostatecznie…”

Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zdają sobie sprawę, że odmowa będzie równać się utracie sprzymierzeńca, a co za tym idzie większości w Sejmie na rzecz partii opozycyjnych. Szczególnie aktywny w tej kwestii, w przeciwieństwie do Jarosława Gowina  jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który będzie starał się uzyskać dla swojego ugrupowania kolejne ministerstwo. W kuluarach słychać głosy, że najbardziej zależy mu na Ministerstwie Finansów. Jak rozwiąże się ta nerwowa dla rządu PIS sytuacja przekonamy się wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE:Wygrałeś w konkursie Rossmann? Uważaj! Możesz stracić swoje oszczędności

źródła: polskatimes.pl, foto youtube.com

 

Komentarze