Podczas zabawy znalazły AMUNICJĘ z II wojny światowej. Dzieci bawiły się nad…

Troje dzieci bawiło się magnesami. Niespodziewanie dotarły do niezwykłego znaleziska.

Niemieckie służby po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast zareagowały. Trójka dzieci spędzała czas bawiąc się magnesami nad stawem w pobliżu miasta Ohrdruf w Niemczech.

 

Z wody nieletni wyłowili zardzewiałą amunicję, która okazała się, okazem pochodzącym z II wojny światowej. Policja natychmiast odgrodziła okolicę i zaznaczyła, aby w przypadku takich znalezisk samemu nie ruszać amunicji.

 

W Niemczech często znajdowane są niewybuchy z II wojny światowej.

Podczas wojny Niemcy zostały zasypane bombami Brytyjczyków, Amerykanów i Sowietów. Wiele bomb, które wtedy zrzucono, do dzisiaj nie zostało odkrytych. W razie odkrycia niewybuchów służby wzywają na miejsce saperów, gdyż istnieje ryzyko eksplozji. Niekiedy są też zarządzane masowe ewakuacje.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Uwaga! TEN GEST od grudnia będzie musiał znać każdy KIEROWCA!

 

 

Cały arsenał Niemców odkryto także w Polsce na Śląsku we wrześniu 2018 roku. W miejscowości Mikołów odkryto zatopioną amunicję. Znalezisko pochodziło z czasów wojny. Potwierdził to Andrzej Gortel, konserwator zabytków w Mikołowie.

 

„Saperzy wyciągnęli większą część, a to co wydobyli mają zniszczyć na poligonie” -powiedział Jakub Gendarz, rzecznik prasowy Państwoej Straży Pożarnej w Mikołowie.

 

Specjalista podkreślił, że Niemcy, którzy wycofywali się pod koniec wojny, topili amunicję, żeby nie dostała się w ręce wroga.

 

 

ZOBACZ TEŻ:TRAGEDIA pod Zieloną Górą! Sprawcy naćpani, a wśród nich kobieta w CIĄŻY!

 

 

Źródło:02/tvn24/pixabay

Komentarze