Pogoda nie dla kierowców! Uważajcie na drogach!

Od poniedziałkowego poranka w części kraju występuje silne zamglenie. To jednak nie jedyny problem, z którym kierowcy będą mieli do czynieni dziś i jutro.

W niektórych regionach Polski mgła ograniczyła dziś widoczność na drogach nawet do zaledwie 100 m. Jazda w takich warunkach jest bardzo niebezpieczna. Należy znacznie ograniczyć prędkość i w razie konieczności można używać przednich świateł przeciwmgielnych. Warto przy tym pamiętać, że tylne światła przeciwmgielne można włączać dopiero, gdy widoczność spadnie poniżej 50 m. Niestosowanie się do tego przepisu grozi mandatem 200 zł i 2 punktami karnymi. Z kolei, w przypadku jazdy z takimi włączonymi światłami przy dobrej widoczności można zapłaci 100 zł kary i również dostać punkty.

Najbardziej zachmurzonym regionem kraju były dziś okolice Leska, Jeleniej Góry, Zielonej Góry oraz Chojnic. Mglisto będzie także jutro, czego doświadczą kierowcy poruszający się po województwach śląskim, świętokrzyskim, małopolskim oraz lubelskim. Synoptycy przewidują, że widzialność spadnie tam do 100 m.

Jeszcze dziś w dużej części Polski może wystąpić mżawka lub będzie padać słaby śnieg. Takie marznące opady mogą w efekcie być przyczyną gołoledzi na drogach województw: podkarpackiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. W wtorek padać będzie mniej i jedynie na Mazowszu oraz Lubelszczyźnie drogi mogą być śliskie.

W okresie zimowym warto systematycznie sprawdzać stan nawierzchni dróg i codziennie czytać komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na bieżąco będziemy o nich informować na Wyborczej24.pl, a także na naszym fanpage’u.

Fot. Pixabay

Komentarze