POTĘŻNY wzrost zakażeń! Liczba hospitalizacji rośnie lawinowo!

W dniu dzisiejszym potwierdzono zakażenie u prawie 800 pacjentów. Jednocześnie zmarło 21 osób. Wiceminister Zdrowia poinformował także, że większość przebywających w lecznicach to osoby niezaszczepione.

 

W niespełna tydzień liczba hospitalizacji urosła o ponad 200 pacjentów. Wiceminister zdrowia w Polskim Radiu 24 podał alarmistyczne dane:

 

Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych. Dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym. Nowych przypadków codziennie bardzo przybywa. Dzisiejszy wynik to jest 767 nowych przypadków. (…) Co także jest bardzo niepokojące, mamy 21 osób, które zmarły. To czerwona lampka, która pokazuje, jeszcze warto się zaszczepić – mówił wiceminister.

 

Obawy budzi fakt, że ministerstwo zdrowia prognozuje pod koniec września przyrost pacjentów w szpitalach do 1200-1300 przypadków. Co już oznacza znaczący wzrost. Dodatkowe obostrzenia będą wprowadzane w zależności od liczby hospitalizacji i zgonów, a nie jak dotychczas od liczby zakażeń.

 

Prognozy są takie, że pod koniec września będziemy mieli ok. 1200-1300 hospitalizacji. Założenie jest takie, że czwarta fala nie będzie przebiegała tak dramatycznie, jak w przypadku drugiej i trzeciej fali – mówił kilka dni temu dla Radia ZET minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Źródło: Forsal.pl / Dziennik.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze