POWSIN: budowa ogromnego kompleksu za miliony przekazane przez PiS

W miejscowości Powsin, na przedmieściach Warszawy, buduje się imponujący ośrodek, który budzi kontrowersje wśród lokalnych mieszkańców. Inicjatorem projektu jest Fundacja Profeto, założona przez ks. Michała Olszewskiego, sercanina i byłego egzorcystę. Ośrodek ten, mający służyć ofiarom przestępstw, ma powstać dzięki niemal 100 milionom złotych z Funduszu Sprawiedliwości.

Decyzja o lokalizacji ośrodka wzbudziła niepokój mieszkańców, którzy obawiają się, że taka monumentalna budowla nie pasuje do spokojnej okolicy z domkami jednorodzinnymi. Mimo zaplanowanej funkcji pomocowej dla ofiar przestępstw, większość lokalnych mieszkańców nie jest zachwycona perspektywą tak dużego obiektu w ich sąsiedztwie.

Fundusz Sprawiedliwości, założony w 2012 roku, miał pierwotnie wspierać ofiary przestępstw. Jednak za rządów partii PiS zasłynął z przyznawania nietypowych dotacji, takich jak noże do pizzy czy mikrofalówki dla kół gospodyń wiejskich, przy jednoczesnym wymaganiu wsparcia politycznego od beneficjentów. W porównaniu z tymi „drobiazgami”, przyznanie niemal 100 milionów złotych dla fundacji byłego egzorcysty budzi kontrowersje i krytykę.

Andrzej Duda postawił sprawę jasno. Wiemy, co z przedterminowymi wyborami

Ks. Michał Olszewski, znany ze swojej książki opisującej egzorcyzmy, w których używał salcesonu, stał się postacią medialną. Jego metody i opowieści wywołują zdziwienie, zwłaszcza że teraz inwestuje miliony w budowę ośrodka pomocowego.

Mieszkańcy Powsina wyrażają obawy dotyczące funkcji planowanego budynku. Niektórzy sugerują, że większość pomieszczeń nie będzie przeznaczona dla samotnych matek, co pierwotnie zakładała idea pomocy ofiarom przestępstw, lecz na sale nagraniowe i biura. Brak kanalizacji w okolicy oraz obawy o zwiększony ruch samochodowy wskazują na konflikty z infrastrukturą.

Dodatkowo, niezadowolenie mieszkańców wzbudzają pracownicy budowy, których nieodpowiedzialne zachowanie powoduje uszkodzenia słupków przy drodze. Mieszkańcy apelują o wstrzymanie budowy, obawiając się, że ośrodek okaże się negatywnym wpływem na spokojną atmosferę miejscowości.

Niepokój wzbudza także obecność mocnych reflektorów świecących na budowie nawet późnym wieczorem. Mieszkańcy zgłaszają problem sąsiadowi, który zmuszony jest czytać prasę w oświetleniu dostarczanym przez budowlane lampy.

Mieszkańcy obawiają się, że państwowe fundusze ktoś wykorzysta niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, tworząc tym samym drugie „Rydzykowo”. W związku z tym apelują o zaniechanie finansowania i przemyślane działania w interesie społeczności lokalnej.

https://bi.im-g.pl

Źródło: onet.pl

Sąd Okręgowy w Radomiu wydał decyzję ws. dokarmiania Mariusza Kamińskiego. Polacy są niezadowoleni!

Komentarze