Prawda o głosowaniu ws. KRS wyszła na jaw! Kaczyński powiedział…

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podjęła po długim zastanawianiu się właściwą decyzję – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Oczywiście opozycja próbuje z tego zrobić jakąś, jak to oni zwykle nazywają, aferę, a tak naprawdę nie stało się nic nadzwyczajnego – dodał Kaczyński.

Według szefa PiS Elżbieta Witek nie miała wiedzy na temat wyniku głosowania. 

„Trzeba anulować, bo my przegramy” – te słowa poseł Joanny Borowiak (PiS) doprowadziły do przerwy w głosowaniu.

– Nawet najbardziej przenikliwy i jednocześnie gotowy do stawiania zarzutów prokurator nie może dopatrzyć się żadnego przestępstwa w sprawie czwartkowego głosowania kandydatów do KRS; żadnego przestępstwa nie było – mówił Jarosław Kaczyński.

Wybór członków Krajowej Rady Sądownictwa jest szeroko komentowany w całej Polsce. Opozycja zarzuca, że podczas głosowania miało dojść do oszustwa. Nowymi członkami KRS Marek Ast, Arkadiusz Mularczyk, Bartosz Kownacki oraz Kazimierz Smoliński. To posłowie PiS

– Pani marszałek podjęła po długim zastanawianiu się właściwą decyzję, bo rzeczywiście, jeśli spojrzeć na to z jej punktu widzenia – widziała salę, słyszała to, co mówią do niej posłowie z różnych stron – to były podstawy do tego, że to głosowanie nie oddaje po prostu woli Sejmu, a to jest podstawa do decyzji marszałka – powiedział Jarosław Kaczyński na antenie TVP Info.

– Sejm jest w dużej części nowy, to głosowanie nie jest skomplikowane, ale okazuje się, że dla pewnych posłów powodowało ono pewne trudności i w związku z tym trzeba było – można powiedzieć – zrobić próbę, a dopiero później był finał w drugim głosowaniu. I ten finał pokazał, jaki jest rzeczywisty rozkład sił – dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

 

fot. YouTube

Komentarze