Premier POTWIERDZA! 500+ dla kolejnej grupy!

Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny „plus” do naszej piątki. – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji partii w Krakowie. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że chodzi o stały dodatek 500 zł miesięcznie a środki na ten cel będą pochodziły z podatku handlowego.

„Chcemy Europy równości, w tym równych dopłat dla polskich rolników, równej jakości towarów dla polskich konsumentów – mówił Jarosław Kaczyński.
– Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny „plus” do naszej piątkiz – Będzie o tym zaraz mowa – dodał

Głos zabrał premier Morawiecki :

„Dzisiaj pokazujemy kolejny etap realizacji naszego programu społecznego. Chcemy przeznaczyć pieniądze na comiesięczny stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności” – powiedział premier.

„Będzie to najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia” powiedział Mateusz Morawiecki, dodając, że dokładne wyliczenia są jeszcze w trakcie przygotowań. Według premiera pieniądze na nowe świadczenie mają pochodzić z podatku handlowego, który zostanie wprowadzony po ostatniej wygranej rządu przed Sądem UE.

Morawiecki zaznaczył, że wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny, jednak nawet w sytuacji, gdy wyrok po apelacji okaże się niekorzystny dla rządu, to ten i tak znajdzie pieniądze na finansowanie programu.

– Nie ma naszej zgody na mówienie o tym, że Polska powinna komukolwiek wypłacać odszkodowania za straty podczas II wojny światowej – powiedział premier, tym samym nawiazując do potocznie zwanej „ustawy 447”.

Program 500 + dla niepełnosprawnych najprawdopodobniej ruszy jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

/Piotr Rzecki  

Komentarze