Prezydent Sopotu wystartuje w wyborach do Sejmu!

Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, ogłosił swoją gotowość do startu w wyborach do Sejmu. Podkreślił, że czasami trzeba poświęcić swoje lokalne ojczyzny. W trakcie występu w programie „Jeden na jeden” na antenie TVN24, Karnowski podzielił się swoimi przemyśleniami na temat zaangażowania samorządowców w politykę krajową. Wielu ludzi prosiło ich o wsparcie w wyborach, a wielu innych prezydentów miast, burmistrzów i wójtów również deklarowało gotowość startu w wyborach parlamentarnych.

Skąd pomysł Karnowskiego na start w wyborach?

Jacek Karnowski wybrał start w wyborach do Sejmu z powodu kandydatury Bogdana Borusewicza. To on, zdaniem Karnowskiego, jest kandydatem wszystkich ugrupowań opozycyjnych do Senatu w okręgu gdańskim. Karnowski wyraził również swoje zaufanie wobec Donalda Tuska, z którym zna się od ponad 30 lat. Wyjaśnił, że obecnie prowadzi rozmowy z Koalicją Obywatelską w sprawie startu z ich listy.

W programie TVN24, Karnowski także wspomniał o ruchu „Tak! dla Polski”, który zrzesza samorządowców, głównie bezpartyjnych lub związanych z Platformą Obywatelską. Wyraził przekonanie, że ci samorządowcy wystartują z listy Koalicji Obywatelskiej, jednak ostateczne ustalenia wciąż wymagają czasu i rozmów.

Afera sopocka głównym tematem dyskusji

Tematem, który również poruszono podczas programu, była skarga nadzwyczajna złożona przez Zbigniewa Ziobrę w związku z tzw. aferą sopocką, która miała miejsce w 2008 roku. „Rzeczpospolita” oskarżała wówczas Karnowskiego o próbę korupcji w związku z działalnością jego urzędu. Karnowski podkreślił, że sąd ostatecznie wydał korzystny dla niego wyrok, stwierdzając brak wiarygodnych dowodów popełnienia przestępstwa. Skarga nadzwyczajna jest próbą obrony przez Zbigniewa Ziobrę swojego kolegi dziennikarza Pawła Lisieckiego.

Prezydent Sopotu skrytykował decyzję Ziobry o podważeniu wyroku sądu, który zapadł kilka lat temu. Uznał to za próbę zastraszania i podważania autorytetu prawa. Karnowski wyraził swoje obawy o poszanowanie prawa, gdy ktoś w imieniu swojego kolegi zakwestionuje prawomocny wyrok.

W trakcie programu, Jacek Karnowski zaznaczył swoje zaufanie wobec Donalda Tuska, wyraził gotowość startu w wyborach do Sejmu i podkreślił wagę zaangażowania samorządowców w politykę krajową. Ostateczne decyzje co do startu i listy, na której będzie kandydował, zostaną podjęte po zakończeniu rozmów z Koalicją Obywatelską. Karnowski akcentował znaczenie prawidłowego funkcjonowania sądownictwa i krytykował próby zastraszania poprzez skargi nadzwyczajne. W swojej wypowiedzi odniósł się do sytuacji, w której Zbigniew Ziobro bronił dziennikarza Pawła Lisieckiego, który wcześniej publikował w „Do Rzeczy”. Prezydent Sopotu podsumował, że bezpartyjni samorządowcy zrzeszeni w ruchu „Tak! dla Polski” mają zamiar startować w wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także: Zielona Góra: pożar w Przylepie. Pojawiły się nowe informacje…

Komentarze