Program Elżbiety Jaworowicz zniknie z TVP? Wszystko w rękach przyszłego prezesa

Wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych w Polsce wywołały niepewność wśród pracowników Telewizji Polskiej, którzy obawiają się o swoje posady. Pojawiły się doniesienia sugerujące, że słynna dziennikarka Elżbieta Jaworowicz może stracić pracę w TVP, a jej długoletni program „Sprawa dla reportera” może znaleźć się na straconej pozycji.

Po wynikach wyborów parlamentarnych, które przyniosły zwycięstwo opozycji nad rządzącą partią Zjednoczona Prawica, wiele głosów wskazuje na konieczność zmian w Telewizji Polskiej. W ciągu ostatnich lat TVP często krytykowano za propagandowy charakter swoich programów. Opozycja i część społeczeństwa wyrażały obawy co do jej obiektywizmu i zależności od partii rządzącej.

Po wyborach pojawiły się spekulacje na temat ewentualnych zmian w TVP, w tym w personaliach znanych dziennikarzy. Danuta Holecka, która jest szefową kontrowersyjnych „Wiadomości”, również znajduje się w kręgu plotek o zwolnieniach. Jednak największą sensację wywołała informacja o możliwym zwolnieniu Elżbiety Jaworowicz, która oglądamy w  TVP od wielu lat.

Jeśli doszłoby do zwolnienia Jaworowicz, byłoby to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jej długą karierę w stacji. Pierwszy odcinek programu „Sprawa dla reportera” został wyemitowany w 1984 roku, a format ten stał się niemal kultowy. Jaworowicz zajmowała się ukazywaniem dramatycznych historii Polaków, co wielokrotnie budziło kontrowersje. Jednak ewentualne usunięcie jej programu z ramówki TVP wiązałoby się z zapowiedzianymi zmianami w nadawcy publicznym, a na stanowisko nowego prezesa często wskazuje się Janusza Daszczyńskiego.

Janusz Daszczyński, potencjalny nowy prezes TVP, już w przeszłości wyrażał swoje zdanie na temat „Sprawy dla reportera”. W przypadku objęcia tej funkcji może zdecydować o zakończeniu tego programu, co wywołałoby wiele kontrowersji i emocji.

Wspólnie z nowym prezesem zostaną zapewne dokonane zmiany w całej strukturze nadawcy, w tym na stanowiskach dyrektorów anten. To właśnie tam mogą się zacząć realne przekształcenia, które wpłyną na kształt programów i formatów emitowanych przez TVP. Dlatego przyszłość programu „Sprawa dla reportera” oraz innych kontrowersyjnych produkcji w stacji jest obecnie przedmiotem szerokiej spekulacji i niepewności.

PiS nie chce, aby Donald Tusk był premierem. „Taka kandydatura to zagrożenie dla suwerenności Polski”

Komentarze