Projektant gwiazd zatrzymany przez CBŚ? Zobacz, o co chodzi!

Dziś rano TVP Info podało, jakoby Łukasz J., znany projektant modowy, został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze. Znany projektant wydał oświadczenie!

 

Jego ostatni pokaz był wielkim świętem polskiej mody i wydarzeniem w świecie show – biznesu. Uwielniają go polskie gwiazdy, które chętnie i tłumnie odwiedzają jego atelier. Dlatego dzisiejsze wiadomości były dla wszystkich szokiem.

 

„Łukasz J. – znany polski projektant mody, jedną z 10 osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS. Akcja była wymierzona w zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się oszustwami podatkowymi i praniem pieniędzy. Skarb Państwa stracił na tym co najmniej 1,5 miliona złotych.” – czytamy na stronie TVP Info.

 

Łukasz Jemioł złożył natychmiast wyjaśnienia w tej sprawie.  Oto oświadczenie projektanta (pismownia oryginalna) złożone na portalu społecznościowym:

„W związku z ukazującymi się informacjami i spekulacjami na mój temat wyjaśniam , ze nie zostałem w dniu dzisiejszym zatrzymany . Natomiast prawda jest , ze w ubiegłym tygodniu złożyłem stosowne wyjaśnienie w prokuraturze oraz udostepnilem wszelka dokumentacje . Sprawa dotyczy dwoch firm , których działalność okazała się nierzetelna . Wszelkie kwestie skarbowe zostały wyjaśnione i załatwione , a obecnie jestem na etapie ostatecznego wyjaśnienia sprawy przez organy ścigania w celu ekskulpacji mojej osoby . Łukasz Jemioł” .

 

Ani Łukasz Jemioł, ani jego menadżerka nie potwierdzili jeszcze, czy zamierzają pozwać nadawcę fałszywych informacji. Wiadomo tylko, że materiały dotyczące całej sprawy, związanej z „fałszywym” zatrzymaniem, analizują prawnicy projektanta.

 

Oprac. Kamila Wolny

Foto: Facebook

 

 

Komentarze