ROSJA OTWORZYŁA OGIEŃ! Siły wojskowe ostrzelały..

siły

Siły wojskowe Rosji ostrzelały w Syrii bezzałogowy statek powietrzny Izraela. Samolot zaatakowano tuż po tym jak wleciał w strefę powietrzną Syrii w rejonie Wzgórz Golan. 

Do zdarzenia doszło w południowo-zachodniej części Syrii w regionie Wzgórz Golan. Według informacji podanych dziś przez izraelskie media siły powietrzne Rosji ostrzelały maszynę na początku tego tygodnia. Samolot przebywał wówczas w przestrzeni powietrznej Syrii przez 90 sekund.

 

ZOBACZ TAKŻE: JUREK OWSIAK kandydatem na PREZYDENTA? JEST ODPOWIEDŹ!

 

,,Bezzałogowy statek powietrzny należący do Izraela przebywał w przestrzeni powietrznej Syrii nie dłużej niż półtorej minuty. W tym czasie został ostrzelany z ziemi. Syryjska obrona powietrzna nie uczestniczyła w operacji”– poinformowała izraelska telewizja Channel 12.

Nie uszkodzono izraelskiego samolotu. Syryjska armia sporządziła raport w którym poinformowała, że należący do Izraela samolot wycofał się natychmiast po otwarciu ognia przez Rosjan. Nie uległ zniszczeniu. Siły Obronne Izraela nie komentują sprawy. Izraelskie media nie wyjaśniły także, dlaczego bezzałogowy statek powietrzny pojawił się w syryjskiej przestrzeni powietrznej. 

Przypomnijmy, rosyjska armia od ponad trzech lat uczestniczy w syryjskim konflikcie zbrojnym. W Syrii, podobnie jak przynajmniej w pewnym stopniu na Ukrainie, wdraża się rosyjską doktrynę zwaną „wojną nowej generacji”. Pojęcie to interpretowane jest na różne sposoby, często określa się tak elastyczne połączenie przez Rosjan wszystkich elementów działalności państwa dla osiągnięcia celu politycznego. Inne interpretacje są węższe i dotyczą głównie sfery militarnej, gdzie określenie „nowej generacji” dotyczy przede wszystkim zastosowania nowych form walki i uzbrojenia nowych typów.

źródło: almasdarnews.com/ fot. pixabay

Komentarze