JUREK OWSIAK kandydatem na PREZYDENTA? JEST ODPOWIEDŹ!

Owsiak

Jakiś czas temu media spekulowały, że Jurek Owsiak chce wystartować w wyborach prezydenckich. Prezes WOŚP odniósł się do tego oficjalnie.

Jerzy Owsiak znany jest przede wszystkim dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, fundacji o charakterze filantropijnym w której pełni rolę prezesa. Jej podstawowym celem jest niesienie pomocy w zakresie ochrony życia i ratowania życia, głównie dzieci. Fundacja skupia się także na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Pare tygodni temu w sieci pojawiły się doniesienia, że prezes WOŚP planował wystartować w nadchodzących wyborach prezydenckich jako kandydat niezależny lub wspierany przez Platformę Obywatelską. Ta informacja wzbudziła wiele kontrowersji wśród internautów. Pojawiło się mnóstwo komentarzy na ten temat, jednak sam Owsiak nie zabrał głosu w tej sprawie.

 

ZOBACZ TAKŻE:Kret miał myśli samobójcze! Uratowało go…

 

W nowym wywiadzie dla „Wprost” Owsiak ostatecznie skomentował doniesienia o swym rzekomym wyborczym starcie. Z pełnym przekonaniem stwierdził, że nigdy nie chciałby zostać prezydentem.

 

„Wolałbym być hydraulikiem, który sprawdza, gdzie rury popękały. Czułbym się o wiele bardziej przydatny niż na stanowisku prezydenta. To jest nudna praca, słabo zorganizowana. Prezydent Lech Wałęsa uzmysłowił nam, że w ten urząd wpisany jest konflikt. Z kolei obecny prezydent raczej dyskredytuje prezydenturę, niż ją buduje. Przypomnę nocne ślubowanie sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Dla mnie kandydowanie na urząd prezydenta nie ma sensu.”  – skomentował Owsiak.

 

 

źródło: wprost/fot. facebook

Komentarze