Rosja: znaleziono SEJF ze ZŁOTEM! Odkrycia dokonano na samym dnie…

W Rosji miała miejsce bardzo poważna katastrofa, w wyniku której życie straciło 17 osób. Na miejscu tragedii dokonano spektakularnego odkrycia.

Na rzece Siejba w Rosji w nocy w piątku na sobotę doszło do przerwania tamy. Wówczas po odprowadzeniu wody, znaleziono sejf ze złotem.

 

Skarb ma olbrzymią wartość. Według Londyńskiej Giełdy Metali, 18 kg złota jest w tej chwili wartych ok. 55 milionów rubli. To ponad 3,3 miliona złotych. Złoto zostało skonfiskowane przez władze w Rosji i ma posłużyć do wypłaty ewentualnych odszkodowań, o które mogą się ubiegać rodziny ofiar i osoby, który ucierpiały z powodu katastrofy.

 

„Po tym, jak przerwana została tama, woda zalała kontenery, w których mieszkali pracownicy kopalni złota. Według ostatnich doniesień w katastrofie zginęło 17 osób. Wcześniej informowano o 15 ofiarach. Los pięciu zaginionych osób nadal jest nieznany” – informuje portal vesti.ru.

 

 ZOBACZ TEŻ:Znalazła w telefonie swojego chłopaka COŚ PRZERAŻAJĄCEGO! Nie wytrzymała! Tego samego dnia odebrała sobie życie…

 

Policja prowadzi śledztwo i aresztowała kilku podejrzanych. Po katastrofie rosyjskie służby zatrzymały trzy osoby. Zaraz po tragedii władze w Kraju Krasnojarskim informowały, że tama została wybudowana nielegalnie, z pominięciem wszystkich możliwych przepisów i wymogów. Miała należeć do spółki holdingowej Sibzoloto.

 

ZOBACZ TEŻ:Mężczyzna POŚLUBIŁ swoją ZMARŁĄ narzeczoną! Następnie przez 7 dni wykonywał tę czynność!

 

Źródło:02

Źródło zdjęcia:pixabay

Komentarze