Rosyjski żołnierz do żony: „PUTIN to OSIOŁ, jest SKOŃCZONY!”

Ukraiński wywiad przechwycił rozmowę rosyjskiego żołnierza. Mężczyzna żalił się żonie na żołnierzy, którzy są bliscy obłędu, na ciężarówki pełne trupów. Mówił też, co myśli o Władimirze Putinie.

Putin to osioł

W przechwyconej rozmowie słychać jak rosyjski żołnierz jest rozżalony i rozgniewany na prezydenta Rosji, który dokonał inwazji na Ukrainę. Putin obiecywał triumfalny marsz na Ukrainę, ale wojenna rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Żołnierz w rozmowie skarży się zonie, że Putin wciągnął ich w przedłużającą się wojnę. Służby ukraińskie donoszą, że sytuacja wśród żołnierzy rosyjskich jest tak napięta, że grozi buntem. W ujawnionym przez SBU nagraniu żołnierz mówi:

Pie… się tu już od miesiąca, a nie możemy zdobyć Ukrainy. Putin to osioł, jest skończony. Zginęły tu miliony ludzi, miliony ludzi, a on nic nie robi.

Ciężarówki pełne trupów

Ze słów żołnierza wynika, że mogą oni opuścić terytorium Ukrainy tylko z „ładunkiem 200 zabitych” i „300 rannych”. W innym przypadku grozi im od 7 do 12 lat za dezercję. Rosjanin żali się też  żonie, że nie mają czym walczyć. Uzbrojenie jest tak słabe, że do niczego się nie nadaje. Mężczyzna mówi, że wielu jego kolegów jest już na skraju szaleństwa, bo codziennie do Rosji muszą wysyłać ciężarówki pełne trupów. W opublikowanym nagraniu żona żołnierza stara się go pocieszyć. Kobieta mówi, że w telewizji pokazują szamana , który w 2020 roku przewidział wojnę z Ukrainą. Szaman powiedział, że wojna zakończy się 13 kwietnia. Mówi mężowi, żeby wytrzymał, bo niedługo nastąpi koniec. Czy udało się jej pocieszać strapionego żołnierza? Jak sądzicie?

Źródło: WP

Zdjęcie: Facebook

 

Komentarze