To był niebezpieczny lot, są ciężko ranni

ciężko-niebezpieczny-lot-ranni

To był niebezpieczny lot, są ciężko ranni. Samolot lecący z Phoenix w Arizonie do Honolulu na Hawajach, na krótko przed lądowaniem, wpadł w silne turbulencje.

Pomocy medycznej wymagało 36 pasażerów, z czego 20 z nich przewieziono do szpitala
Służby przewiozły do szpitali co najmniej 16 osób / Twitter: @ChaudharyParvez

Niebezpieczny lot

Turbulencje, to zawsze bardzo niebezpieczna sytuacja, ale zwykle pozostająca pod kontrolą. Jednak tym razem wymknęła się spod kontroli. To był niebezpieczny lot. Wszystko zdarzyło się na krótko przed lądowaniem. Z relacji pasażerów wynika, że tym razem turbulencje były niespotykanie silne. Wśród poszkodowanych są ciężko ranni. Takich osób jest 11.

Turbulencje były tak nagłe i silne, że moja matka nie miała szansy zapiąć pasa. Podrzuciło ją tak wysoko do góry, że uderzyła głową w sufit – opowiadała jedna z pasażerek.

Jacie Hayata-Ano, 18-letnia studentka, która także znajdowała się na pokładzie Airbusa A330, przekazała CNN, że początkowo turbulencje nie odbiegały od właściwej dla tego zjawiska normy, jednak bardzo szybko przybrały na sile.

To było jak swobodne spadanie – opisała kobieta.

Są ciężko ranni, w tym dziecko

Mimo poważnych problemów w ostatniej fazie lotu, samolot wylądował bezpiecznie. Lokalne władze podały, że pomocy medycznej wymagało 36 pasażerów, z czego 20 z nich przewieziono do szpitala. 11 osób jest ciężko rannych. Wśród poszkodowanych jest 14-miesięczne dziecko. Główne obrażenia pasażerów to stłuczenia głowy, skaleczenia i utrata przytomności.

Samolot był sprawny, ale pasażerowie nie przypięci

Na pokładzie znajdowało się 278 podróżujących i 10 osób z personelu pokładowego. NBC News za komunikatem przewoźnika, którym był Hawaiian Airlines, podało, że samolot był sprawny i wszystkie systemy bezpieczeństwa samolotu zadziałały poprawnie.

Kontrolki zapięcia pasów były wówczas włączone, lecz przynajmniej niektórzy ranni nie byli odpowiednio przypięci – czytamy w informacji.

Zniszczenia na pokładzie samolotu

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania pokazujące zniszczenia na pokładzie samolotu. Widać na nich, że uszkodzony został m.in. sufit maszyny. Na jednym z udostępnionych w sieci filmów nagrano moment, w którym służby transportowały poszkodowanych do szpitala.

Jak dotąd nie ma zdjęć z wnętrza samolotu w trakcie turbulencji.

Przyczynę zdarzenia bada Federalna Agencja ds. Lotnictwa.

Zobacz także:

https://wyborcza24.pl/cena-wodki-bedzie-wyzsza-juz-za-kilkanascie-dni/

Komentarze