Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham! Królowa Elżbieta II ma ZACZĄĆ…

królowa

Z pałacu Buckingham pojawiły się sensacyjne doniesienia na temat królowej Elżbiety II.

Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Na brytyjskim tronie zasiada od 1953 roku, czyli od 66 lat. Od 13 października 2016 r. jest najdłużej panującą głową państwa na świecie.

 

Elżbieta Aleksandra Maria urodziła się w Londynie 21 kwietnia 1926 r. jako córka księcia Yorku Alberta i jego żony Elżbiety Bowes-Lyon. Po śmierci Jerzego V w 1936 r. i abdykacji Edwarda VIII, 11 miesięcy później, książę Albert wstąpił na tron i przyjął imię Jerzego VI. Wówczas księżniczka Elżbieta stała następczynią tronu.

Elżbieta II miała młodszą siostrę księżniczkę Małgorzatę, która zmarła w 2002 roku w wieku 71 lat.

 

Według doniesień z Pałacu Buckingham, królowa Elżbieta planuje wkrótce zacząć abdykację.

 

„Już niebawem królowa Elżbieta II może ustąpić z brytyjskiego tronu– informuje „New York Post”. Według gazety, królowa chce, aby przekazanie korony jej synowi Karolowi przebiegło bez problemów.

 

Według informacji New York Post, królowa Elżbieta II planuje abdykować w wieku 95 lat, czyli za dwa lata.

Jej Wysokość ma na względzie swój wiek i chce się upewnić, że kiedy nadejdzie czas, przekazanie korony przebiegnie bezproblemowo” – przekonuje anonimowy informator, którego słowa cytuje „New York Post”.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Narzeczona ze Stambułu bije rekordy! Serial oparty na FAKTACH będzie liczył TYLE odcinków

 

 

„To, że książę Karol przejmie obowiązki królowej jest planowane już od pewnego czasu” – mówi rozmówca gazety. Jak dodaje, sprawa ta jest w toku.

 

 

 

 

Źródło:radiozetwiadomośći

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze