Serialowa Chyłka z zarzutem nielegalnego promowania alkoholu! Jan Śpiewak skutecznie walczy z przewinieniami celebrytów

Magdalena Cielecka, znana polska aktorka, znalazła się pod lupą prokuratury w związku z podejrzeniem nielegalnego promowania alkoholu. Zawiadomienie w jej sprawie złożył działacz społeczny Jan Śpiewak. To on od dawna walczy z nielegalnymi reklamami alkoholu, zwłaszcza z udziałem znanych osobistości.

Według informacji przekazanych przez PAP, aktorce postawiono zarzut związanego z reklamowaniem alkoholu na swoim profilu na Facebooku. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście nadzoruje to postępowanie. Aktorka jest oskarżona o prowadzenie reklamy napoju alkoholowego, w tym przypadku wódki, w okresie od czerwca do sierpnia 2023 roku. To działanie jest niezgodne z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Za takie przewinienie grozi jej grzywna w wysokości od 10 tysięcy do 500 tysięcy złotych.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej, prokurator Szymon Bann, potwierdził postawienie zarzutu Magdalenie Cieleckiej. Wskazał również, że podejrzana odmówiła składania wyjaśnień podczas przesłuchania.

Jan Śpiewak, który złożył zawiadomienie do prokuratury, jest znanym działaczem społecznym, który wcześniej podejmował działania mające na celu zwalczanie nielegalnych reklam alkoholu, zwłaszcza w przestrzeni internetowej. Śpiewak wyraził zadowolenie z podjętych kroków i wyraził nadzieję, że Magdalena Cielecka wyciągnie wnioski z zaistniałej sytuacji. Dodał, że aktorka, która publicznie mówiła o swoim doświadczeniu jako dziecko alkoholika, powinna oddać zarobione pieniądze z nielegalnych reklam na pomoc dzieciom alkoholików.

Cała sytuacja pokazuje, że walka z nielegalnym promowaniem alkoholu w Polsce jest nadal aktualna i prowadzona z determinacją przez działaczy społecznych oraz organy ścigania. Przypomina również o potrzebie przestrzegania przepisów dotyczących reklamy alkoholu i dbania o edukację w zakresie zdrowego trybu życia.

Zobacz także: Koniec programu „Polskie biesiady” w TVP! To ogromny cios dla Anny Popek

Komentarze