Sosnowiec: balkon spadł na dwie osoby. Są ciężko ranne…

Tragiczny wypadek miał miejsce w kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Krzywej i Czystej w Sosnowcu, województwo śląskie, gdzie doszło do oderwania się balkonu. W wyniku tego dramatycznego zdarzenia dwie osoby odniosły poważne obrażenia.

Nieszczęśliwy incydent miał miejsce dzisiaj rano, kiedy to balkon na trzecim piętrze czterokondygnacyjnej kamienicy niespodziewanie oderwał się od budynku. W momencie tragicznego zdarzenia na balkonie przebywały dwie osoby, które niestety wraz z konstrukcją spadły na ziemię.

O zdarzeniu poinformował młodszy brygadier Tomasz Dejnak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu. Jak podał, zgłoszenie o wypadku wpłynęło o godzinie 6:20 rano. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, które natychmiast przystąpiły do udzielania pomocy poszkodowanym.

Niestety, obie osoby, które znajdowały się na balkonie w chwili jego oderwania, doznały poważnych obrażeń. Z tego powodu natychmiast przetransportowano je do szpitala. Ich stan jest ciężki, co wskazuje na powagę odniesionych obrażeń.

Obecnie nieznane są przyczyny oderwania się balkonu. Na miejscu tragedii pracują inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy starają się ustalić, co mogło spowodować tę katastrofę. Istnieje także ryzyko, że w wyniku wypadku konstrukcja budynku mogła ulec uszkodzeniu, dlatego strażacy przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Łącznie ewakuowano 21 osób, które obecnie przebywają w specjalnie podstawionym autokarze.

To tragiczne zdarzenie jest przyczyną smutku i zaniepokojenia wśród mieszkańców kamienicy i całego miasta Sosnowiec. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone, aby ustalić, dlaczego doszło do oderwania się balkonu i czy można było tego uniknąć. Oby obie ofiary wypadku jak najszybciej wróciły do zdrowia, a mieszkańcy kamienicy otrzymali potrzebną pomoc i wsparcie.

Zobacz także: Walka Hejtes vs. Marcoń przejdzie do historii jako mem? Nawet Federacja żartuje z zawodników…

Komentarze