Stan zdrowia Mariusza Kamińskiego. Lekarz zadecydował o wprowadzeniu sondy przez nos

Kryzys związany z decyzją lekarza w sprawie Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA, staje się coraz bardziej dramatyczny, budząc lawinę komentarzy i oburzenia społeczeństwa.

Syn więźnia, Kacper Kamiński, doniósł we wtorek, że do południa zostanie wprowadzona procedura przymusowego dokarmiania jego ojca, uczestnika protestu głodowego w więzieniu w Radomiu. Informacja ta natychmiast wywołała burzę emocji w mediach społecznościowych.

Kacper Kamiński na portalu społecznościowym X ujawnił, że lekarz poinformował jego ojca o wyborze najbardziej niehumanitarnej metody – sondy przez nos, pomimo wcześniejszej zgody na dokarmianie za pomocą kroplówki. Według informacji syna, lekarz odmówił negocjacji, powołując się na poglądy polityczne Mariusza Kamińskiego i ignorując jego zgodę na mniej inwazyjne metody. Kacper Kamiński wyraził obawy co do możliwych powikłań zdrowotnych wynikających z tej decyzji.

Takie warunki w więzieniu mają Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński!

Poseł PiS, Janusz Cieszyński, wezwał do działania, ogłaszając, że „czas na państwa ruch”. W swoim wpisie wymienił również przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym ministra Adama Bodnara, Zuzannę Rudzińską-Bluszcz, Marię Ejchart i Krzysztofa Śmiszka. Cieszyński podkreślił konieczność zapewnienia, że tego rodzaju sytuacje nie mają miejsca w polskich więzieniach.

Wiceminister sprawiedliwości, Maria Ejchart, poinformowała, że prezydent Andrzej Duda nadal czeka na dokumenty od Adama Bodnara dotyczące ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Ejchart zapowiedziała, że procedura ułaskawieniowa może zostać zrealizowana najpóźniej jutro.

Decyzję lekarza skomentował również senator PiS, Stanisław Karczewski, określając ją jako „zapowiedź tortury”. Karczewski apeluje o odstąpienie od tej „nieludzkiej decyzji”, podkreślając jej potencjalnie tragiczne konsekwencje dla zdrowia Mariusza Kamińskiego.

Publicysta Waldemar Kuczyński radzi ostrożność w ocenie opowieści o decyzji lekarza, sugerując, że informacje te mogą być nieprawdziwe. Kuczyński wyklucza, aby wobec osoby o dużym zainteresowaniu publicznym wybrano najdotkliwszą metodę dożywiania. Informuje jawnie, że wynika to z poglądów politycznych.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności za nadużycie władzy w tzw. aferze gruntowej z 2007 roku. Oba byłe szefostwa CBA prowadzą obecnie strajk głodowy. Prezydent Andrzej Duda ogłosił wszczęcie postępowania ułaskawieniowego zgodnie z Kodeksem postępowania karnego. Sprawa ta nie tylko dotyczy zdrowia więźniów, ale także staje się politycznym polem bitwy. Podkreśla napięcia w relacjach między różnymi obozami politycznymi w Polsce.

Źródło: wp.pl

Sąd Okręgowy w Radomiu wydał decyzję ws. dokarmiania Mariusza Kamińskiego. Polacy są niezadowoleni!

Komentarze