Szokujące zdjęcia Ewy Kopacz z prosektorium w Moskwie ! Uśmiech przy ciałach ofiar !

Ewa Stankiewicz w swoim filmie dokumentalnym Stan zagrożenia ujawniła między innymi nowe zdjęcia Ewy Kopacz z moskiewskiego prosektorium. Kopacz jest na nich uśmiechnięta. Pozuje z wytatułowanym pracownikiem przy stołach sekcyjnych. Na nich leżą ciała ofiar katastrofy smoleńskiej.

Kopacz w Moskwie

Ewa Kopacz w 2010 roku towarzyszyła rodzinom ofiar podczas identyfikacji zwłok w moskiewskim prosektorium. Po latach w rozmowie z Newsweekiem wspominała, że był to dla niej niezwykle trudny czas. Mówiła tak:

Mam te obrazy przed oczami i one będą we mnie jeszcze bardzo długo. Tych ciał, tego zapachu, który nie mogę mimo upływu czasu, wyrzucić z pamięci. To jest taki słodkawy zapach śmierci, pomieszany z naftą i ziemią. Ten zapach mi bardzo długo towarzyszył. Pamiętam ubrania po całym dniu w Zakładzie Medycyny Sądowej w Moskwie, które przesiąkały tym zapachem. To było nie do zniesienia”

Szokujące zdjęcia

W filmie Ewy Stankiewicz tego szoku u Ewy Kopacz nie było widać. Ówczesna minister zdrowia pozuje z wytaułowanym pracownikiem prosektorium przy stole sekcyjnym. Na nich leży ciało w worku. Na twarzy Ewy Kopacz gości uśmiech. Na innych zdjęciach widać ją jak zadowolona, popija kawę. W filmie ujawniono, że polscy lekarze sądowi nie byli dopuszczeni do sekcji. Kopacz od lat mówiła jednak co innego. Szczątki polskiej elity do trumien pakował nie medyk, a jakiś „wytatułowany człowieczek”. Takie sformułowanie padło w wyemitowanym filmie.

Burza w sieci

Zdjęcia wywołały lawinę komentarzy na prawicy. Patryk Jaki napisał:

Dziś ujawnione w filmie E.Stankiewicz słodkie foto z moskiewskiego prosektorium z ciałem ofiary katastrofy smoleńskiej. Brakuje słów.

Krystyna Pawłowicz skomentowała:

Uśmiechnięte kokietujące fotki byłej minister zdrowia i później byłej premier, obutej w szpileczki, z rosyjskimi „medykami” pracującymi z naszymi medykami ramię w ramię”

źródło: se.pl

zdjęcie: Paweł Rybicki/Twitter

Komentarze