TAK teraz wygląda grób Jana Pawła II! „To po prostu PRZYKRE…”

Tak teraz wygląda grób Papieża Polaka! „To po prostu przykre”

Jana Pawła II pochowani w Watykanie w zgodzie z tradycją kościoła katolickiego. Grób papieża odwiedzali wierni ze wszystkich stron świata. Teraz okazało się, jak wygląda grób Karola Wojtyły. Spoglądając na to, co zostało po papieżu łzy same cisną się do oczu.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37. Ta data pozostanie w pamięci wszytkich Polaków na zawsze. To właśnie 2 kwietnia zmagając się z chorobą odszedł pierwszy w historii papież Polak.Dla chrześcijan obrządku katolickiego, to jedna z najistotniejszych dat w historii, zwłaszcza dla Polaków.

Od ostatniego pożegnania papieża minęło już 14 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się sześć dni po śmierci głowy kościoła. Jak teraz wygląda grób i jak zareagowali na to wierni? „Patrząc na grób papieża łzy same cisną się do oczu. Obecnie grób wygląda…

”…nieco inaczej niż pierwotnie. Wskutek beatyfikacji płytę zmieniono, a pierwotna znalazła się w Łagiewnikach pod Krakowem. Wszyscy odwiedzając grób zgodnie pogrążają się w smutku i zadumie. To po prostu przykre doświadczenie a zarazem niesamowite – odwiedzić grób Jana Pawła II” – mówi jeden z polskich księży w Watykanie.

Grób Jana Pawła II znajduje się w Bazylice św. Piotra. Wielu pielgrzymów szuka go jednak w Grotach Watykańskich. Choć ciało papieża przez jeden dzień znajdowało się w Sali Klementyńskiej, to następnie przeniesiono je właśnie do Bazyliki św. Piotra.

Fot. YouTube, Wikipedia

Komentarze