Tego najbardziej CHCĄ POLACY! Będziesz zaskoczony.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, było nie do pomyślenia kilkukrotne zmienianie pracy przez młodego człowieka, który poszukuje satysfakcjonującego zajęcia i równie satysfakcjonującej płacy. Dziś młodzi Polacy po studiach nierzadko zakładają własne firmy, nie zahaczając nawet pracy na etacie.

Czego więc chce młody Polak?

Stabilność- tak, ale na swoim
Pokolenie Z chce wolności, a zarazem stabilnej, pewnej pracy. Dlatego tez młodzi ludzie decydują się na skorzystanie z funduszy unijnych oraz wszelkich innych metod na założenie własnego interesu. Nie boją się oni również zaryzykować całych oszczędności w projekt, w który włożyli całe swoje serce. To dobre podejście, którego być może brakowało rodzicom dzisiejszych 30- latków. Dziś młodzi ludzie mają częściej odwagę sięgać po swoje, być może na przykładzie swoich rodziców, których nuży wykonywana od kilkudziesięciu lat praca.

Młodzi ludzie nie chcą pracować w korporacjach również z powodu zbyt szybkiego tempa życia, braku work- life balance oraz zagrożenia wypaleniem zawodowym w rekordowo młodym wieku. Będąc „na swoim”, młodzi pracują nad tym, nad czym chcą, poświęcając temu tyle czasu, ile rzeczywiście są w stanie.

To podejście pozwalające na rozwijanie swoich pasji, z których wiele staje się sposobem na życie. Równie popularne staje się odchodzenie z etatu i stawanie się tzw. „freelancerem”. To jednak niesie za sobą ryzyko braku systematyczności oraz nikłej satysfakcji z wykonywanej pracy.

/Katarzyna Goch 

Komentarze